До новин

«Укрзалізниця» судитиметься з РФ через збитки, яких зазнала через окупацію Криму

13 січня, 2016
Збитки
«Укрзалізниця» судитиметься з РФ через збитки, яких зазнала через окупацію Криму

Створене на базі Державної адміністрації залізничного транспорту України ПАТ «Українська залізниця» готує позов до Росії щодо відшкодування втрат, завданих у результаті окупації Криму.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на заяву заступника міністра інфраструктури Володимира Омеляна, яку опублікувало агентство УНІАН.

«Укрзалізниця» готує пропозиції щодо процедури подання позову, Мінінфраструктури стверджує, Кабмін приймає рішення про подальші кроки. Подамо позови протягом 1-2 місяців», - повідомив Омелян.

Він також додав, що інші підприємства Міністерства інфраструктури також готують подібні позови.

«Інші підприємства міністерства теж готують, але це компетенція Мін'юсту. Всі цифри ми віддали туди», - зазначив заступник міністра.

Як повідомлялося, після окупації Криму Росією в березні 2014 року Кримська дирекція залізничних перевезень, яка входить до складу Придніпровської залізниці, була «пере підпорядкована» окупаційній владі півострова і переіменована на «Кримську залізницю».

Наприкінці грудня 2015 року уряд Росії прийняв Кримську залізницю окупованого Криму в свою федеральну власність і відніс її до сфери відення Федерального агентства залізничного транспорту (Російська залізниця).

Наприкінці травня 2014 року міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Мін'юст звернувся з пропозицією до Генеральної прокуратури України розглянути можливість арешту й відчуження на користь України російського держмайна як компенсацію збитків за анексію Криму РФ.

За словами Петренка, загальна сума збитків, заподіяних Україні анексією Криму РФ, становить 1 трильйон 80 мільярдів гривень, без урахування вартості корисних копалин та упущеної вигоди.

Варто зазначити, що деякі держкомпанії вже почали процес юридичної боротьби з Росією. Так, «Укрнафта» звернулася з позовом проти Росії до міжнародного арбітражного суду в Гаазі.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, внаслідок окупації Криму Росією «Нафтогаз» втратив 30 млрд грн.

Коментарі
Додати коментар