До новин

Пивоварський прогнозує «Укрзалізниці» мільярдні збитки

16 лютого, 2016
Збитки
Пивоварський прогнозує «Укрзалізниці» мільярдні збитки

Створена на базі Державної адміністрації залізничного транспорту України акціонерна компанія «Укрзалізниця» очікує отримати за підсумками 2015 року, за попередніми оцінками, близько 1 млрд гривень чистого збитку.

Про це повідомив міністр інфраструктури Андрій Пивоварський в ході засідання Комітету Верховної Ради України з питань транспорту, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Пивоварський підкреслив, що на такий фінансовий результат акціонерної компанії в 2015 році вплинув ряд факторів, зокрема, підвищення норм амортизації, зростання цін на електроенергію та пально-мастильні матеріали, а також девальвація гривні, яка ускладнила обслуговування боргу.

Крім того, очільник Міністерства інфраструктури повідомив, що якщо в 2016 році не буде підвищено тарифи на вантажні перевезення залізничним транспортом, то за підсумками поточного року «Укрзалізниця» отримає близько 6 млрд гривень чистого збитку, а обсяг капітальних інвестицій компанії становитиме всього 3,7 млрд гривень.

Раніше «Укрзалізниця» планувала в 2016 році направити 15,6 млрд гривень капітальних інвестицій на оновлення та ремонт об'єктів залізничної інфраструктури, в тому числі на оновлення рухомого складу.

Така цифра закладена в проекті фінансового плану «Укрзалізниці» на 2016 рік, який поки ще не затверджений Кабінетом міністрів.

Фінансовий план «Укрзалізниці» на 2015 рік був затверджений наприкінці липня 2015 року. Як уточнив міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, згідно із затвердженим фінпланом, за підсумками 2015 року доходи від вантажних перевезень «Укрзалізниці» становитимуть 7,4 млрд гривень, від перевезення пасажирів - 251 млн гривень.

За даними «Укрзалізниці», за підсумками 2014 року доходи відомства становили 50,1 млрд гривень, що на 4% менше, ніж у 2013 році.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, «Укрзалізниця» судитиметься з РФ через збитки, яких зазнала через окупацію Криму.

Коментарі
Додати коментар