ФГФВО готовий продати активи збанкрутілого банку «Надра» на 222 мільйони за 150 тисяч
Ліквідатор банку «Надра» оголосив відкриті торги з продажу активів шляхом відступлення прав вимоги за кредитами іншим фінансовим установам, який проводитиметься на електронному торговому майданчику ТОВ «УКГ Моніторинг».
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Finbalance.
У лоті №4634 - права вимоги за кредитними договорами у кількості 28,764 тисяч одиниць, укладеними з фізособами (вид кредиту - споживчий кредит). Початкова вартість реалізації лоту 150 тисяч гривень. Гарантійний внесок 15 тисяч гривень.
Як наголошується, співвідношення початкової вартості лоту до номінальної вартості активів становить лише 0,067% (з урахуванням ПДВ ситуацію принципово не змінюється - 0,081%).
«Навіть з урахуванням «старовизни» кредитів і фактору окупованого Криму та зони АТО, нічогенький такий дисконт вимальовується - 99,933% (або з урахуванням ПДВ-фактору - 99,9192%)», - йдеться у повідомленні.
Реальна вартість активів залежить в т.ч. від адекватності роботи зі стягнення відповідних боргів.
Якщо ж ще штучно буде обмежена участь в аукціоні (наприклад, через відсіювання «неугодних» у ході кваліфіційного відбору), відкриваються непогані перспективи для заробітків. Для всіх, окрім держави, пише видання.
За даними Фонду гарантування, на 1 лютого вкладники банку «Надра» отримали компенсації в межах гарантійної суми на 3,53 млрд гривень (91,4% суми, яка підлягає відшкодуванню).
Як відомо, з огляду на нестачу власних надходжень у Фонду гарантування, він здійснює виплати вкладникам банків-банкрутів, передусім, за рахунок емісійних коштів НБУ, який надає позики Фонду та монетизовує держоблігації, випущені для Фонду Мінфіном. Що в свою чергу тисне на ціни та курс.
Згідно з фінзвітністю банку «Надра», станом на 1 січня його вкладники в межах гарантійно суми отримали 3,5 млрд гривень, з яких у період ліквідації - 1,48 млрд гривень. Із решти суми здійснених компенсацій під час тимчасової адміністрації лише 140,15 млн гривень - це за власні кошти, все інше - це цільова позика Фонду гарантування.
Як зазначалося, позичальники на вказану дату погасили борги перед банком «Надра» на 303,7 млн гривень (на 40,4 млн гривень - за рахунок звернення стягнення на заставу).
Реалізовано майна банку - 0. Інші надходження (купони від цінних паперів, валютні операції, оренда тощо) - 13,4 млн гривень.
Нагадаємо, у червні 2015 року НБУ відкликав банківську ліцензію і ліквідував ПАТ «КБ «Надра». Майже 90% фінустанови належить «Центрогаз Холдинг GMBH», пов'язаного з бізнесменом Дмитром Фірташем.
У лютому цього року «Надра» визнали неплатоспроможним. НБУ ввів у банк тимчасову адміністрацію, призначивши керуючою Ірину Стрюкову. Чотиримісячні «реанімаційні» фінансові заходи не допомогли його оздоровити.
У серпні 2014 року банк був віднесений до категорії проблемних через недостатню капіталізацію.
Як повідомлялося, Національна поліція розслідує злочин, скоєний колишнім топ-менеджментом банку «Надра», спільно з його власниками, - заволодіння держкоштами НБУ в розмірі 10,4 млрд гривень.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, київську нерухомість банку-банкрута «Надра» виставлено на продаж.
Коментарі
Новини за темою
- Ліквідація 24 лютого, 2022
- Ліквідація 20 лютого, 2022
Фонд гарантування вирішив ліквідовувати банк «Фінансова ініціатива» без ліквідатора
- Ліквідація 06 лютого, 2022
У січні з українського ринку пішли 27 небанківських фінустанов
- Ліквідація 31 січня, 2022