До новин

497 держпідприємств зі списку заборонених до приватизації фактично ліквідовані, - Мінекономрозвитку

07 квітня, 2016
Ліквідація
497 держпідприємств зі списку заборонених до приватизації фактично ліквідовані, - Мінекономрозвитку

Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує Раді підтримати законопроект, яким передбачено скорочення переліку підприємств, які не підлягають приватизації, вдвічі - до 705. Додатковим аргументом є те, що 497 підприємств з цього списку фактично вже припинили існування.

Таку інформацію озвучила перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів на засіданні Кабінету міністрів, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

«Нам неможливо зараз без змін в законі розпочати реформу системи корпоративного управління державних підприємств», - сказала вона.

«Крім того, на сьогодні в законі про перелік об'єктів, які не підлягають приватизації, знаходяться 1478 підприємств, з них 497, або 34%, уже ліквідовані, тобто фактично таких підприємств уже не існує, а в переліку об'єктів, які не підлягають приватизації, на рівні закону, вони є», - зазначила вона.

«Тому нами було розроблено законопроект. Це вже третя спроба звернутися до парламенту і підтримати його, для того щоб скоротити цей перелік об'єктів, які не підлягають приватизації», - зазначила Ковалів.

За її словами, законопроектом пропонується скоротити вдвічі  перелік держпідприємств, які зараз заборонені до приватизації, - до 705.

«Частину з них - це 33 - у першому додатку переліку держпідприємств, які не підлягають приватизації. У другому додатку ми пропонуємо включити 397 підприємств, це ті підприємства, які не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані», - додала Ковалів.

За словами заступника міністра, це дасть змогу впроваджувати на таких держпідприємствах реформу корпоративного управління, «тобто нормальної практики прийняття європейських рішень, залучення і створення незалежних наглядових рад, які дадуть можливість деполітизувати управління такими державними компаніями».

У третьому додатку до законопроекту пропонується 275 державних підприємств, які є стратегічними активами і знаходяться на окупованій території у зоні АТО, залишити в українській власності, зазначила Ковалів.

Також у документі планується передбачити заборону на примусове стягнення активів протягом трьох років після того, як підприємства будуть виведені з переліку заборонених до приватизації.

«Коли завтра ми будемо покращувати корпоративне управління, вони не зможуть збанкрутувати. Ми абсолютно з усіх сторін забезпечимо мінімізацію ризиків будь-якого відчуження стратегічних державних активів», - додала урядовець.

За її словами, вчора позицію Мінекономрозвитку було погоджено практично з усіма органами влади.

«Ми сподіваємось, що парламент підтримає нас, і ми зможемо не лише залучити інвесторів, а й побудувати корпоративну структуру нормального управління цими стратегічними підприємствами», - відзначила Ковалів.

Як повідомлялося, за пропозиціями уповноважених органів управління в перелік державного майна, що підлягає приватизації,були включені 342 об'єкта.

Коментарі
Додати коментар