До новин

Мін’юст схвалив введення інституту приватних виконавців

03 червня, 2016
Законодавство
Мін’юст схвалив введення інституту приватних виконавців

У Міністерстві юстиції України вважають, що схвалені 2 червня 2016 року Верховною Радою закони «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» (№2506-а) та «Про виконавче провадження» (№2507-а) запроваджують довгоочікувану комплексну реформу системи примусового виконання судових рішень в Україні.

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі відомства.

«Закон України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» (№2506-а) містить в собі норми щодо ключової реформи – запровадження змішаної системи примусового виконання шляхом введення нової інституції приватних виконавців. За Законом №2506-а, приватні виконавці наділяються ідентичним набором прав та повноважень щодо виконання судових рішень, що й державні виконавці. Приватні виконавці будуть мати можливості та права здійснення виконавчих проваджень по широкому колу рішень,  окрім соціально чутливих категорій (зокрема, виселення з житла, передання дитини) та справ, пов’язаних із державним сектором (зокрема, щодо державних та місцевих органів влади, за участю державних підприємств, щодо державної власті)», - зауважили у Мін’юсті.

При цьому в міністерстві вважають, що Закон України «Про виконавче провадження» (№2507-а) вводить в дію оновлену процедуру виконавчого провадження та запроваджує ряд вдосконалень, зокрема, які передбачають:

- встановлення чітких та конкретних часових меж для вчинення певних виконавчих дій та прийняття процесуальних рішень;

- вимоги щодо чіткого фіксування та відображення усіх дій та процедур в рамках виконавчого провадження;

- спрощення доступу сторін до інформації про хід провадження, зокрема електронним шляхом;

- введення нових засобів та інструментів виконавчого провадження, зокрема запровадження реєстру боржників, що має інформувати зацікавлених осіб щодо статусу майбутнього контрагента, запровадження електронного обміну інформацією з органами реєстрації та банками, розширення кола активів, на які може бути накладено стягнення;

- відновлення можливості реалізації арештованих земельних ділянок в рамках виконавчого провадження;

- зниження дискреції виконавців та нейтралізація корупційних факторів;

- розширення судового контролю за діями та рішеннями виконавців.

«Прийняття цих законів є кроком по виконанню вимог Міжнародного валютного фонду щодо триваючої програми фінансування. Більше того, передбачені ними зміни мають привести до підвищення рівня виконання судових рішень в цілому, створенню конкурентного середовища та значного покращення якості послуг та обслуговування осіб, що зацікавлені у примусовому виконанні рішень, створенню додаткових робочих місць (приватні виконавці, їх помічники та обслуговуючий персонал), зниженню бюджетних витрат на цю сферу та перенаправлення коштів на збільшення мотивації державних виконавців тощо», - додали у прес-службі.

Закони вводяться в дію через три місяці з дня опублікування, крім положень, що стосуються діяльності приватних виконавців за Законом №2507-а, які вводяться в дію через три місяці з дня набрання ними чинності. Протягом цього періоду Кабінет Міністрів України та Міністерство юстиції мають здійснити низку заходів та прийняти ряд підзаконних актів необхідних для ефективної імплементації норм Законів та введення у дію реформованої системи.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Рада ввела інститут приватних виконавців.

Коментарі
Додати коментар