До новин

Українські банки швидко скорочують збитковість

31 серпня, 2016
Збитки
Українські банки швидко скорочують збитковість

За сім місяців 2016 року загальний збиток діючих банків України скоротився у 3,3 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року та становить 9,3 млрд. грн.

Про це інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація повідомила прес-служба Національного банку України.

За їхніми даними, станом на 1 серпня 2015 року збиток банків становив 30,2 млрд. грн.  

 «Зниження обсягу збитків відбулося виключно за рахунок зменшення відрахувань  резерви під активні операції, оскільки найбільші банки здійснили доформування резервів за результатами діагностики в 2015 році», - говориться у повідомлені.

Разом з тим, фінансовий результат роботи банків до відрахування в резерви та сплати податків у поточному році на 60% нижчий, ніж у минулому і становить 13,9 млрд. грн. проти 34,4 млрд. грн. у 2015 році

 «Основними причинами зниження результативності роботи банківської системи  стали подальше скорочення доходів при зростанні окремих статей витрат (процентні та адміністративні)», - повідомляє прес-служба регулятора.

Доходи банківської системи за січень-липень 2016 року порівняно з відповідним періодом 2015 року зменшилися  на 13% та становили 101,6 млрд. грн.

Загальне зменшення доходів банків  зумовлено передусім збитками від торговельних операцій – на 1,5 млрд. грн., тоді як за сім  місяців минулого року банки отримали  прибуток від  таких операцій  у розмірі   9,8 млрд. грн.  Прибуток у 2015 році зумовлений значно вищими порівняно з нинішнім роком  темпами девальвації гривні, що дало змогу банкам  заробити на торгівлі іноземною валютою. Натомість, у  поточному році  від таких операцій банки отримали в цілому збиток на рівні 3,6 млрд. грн.

На тлі зменшення процентних доходів, що зумовлене як скороченням кредитних портфелів, так і погіршенням їх якості, зросли процентні витрати. Внаслідок цього, процентний прибуток скоротився майже на 20%. Рівень комісійного прибутку майже не змінився.

Станом на 01 серпня збитків зазнали 33 діючі банки на загальну суму 16,6 млрд. грн., у тому числі за липень – 26 банків на загальну суму 1,1 млрд. грн. Прибуток отримали 68 банків на загальну суму 7,4 млрд. грн., у тому числі за липень – 75 банків на загальну суму 1 млрд. грн.

Коментарі
Додати коментар