До новин

Російський ВТБ оцінив збитки від українських санкцій у 85 мільярдів й планує піти з ринку

13 жовтня, 2016
Збитки
Російський ВТБ оцінив збитки від українських санкцій у 85 мільярдів й планує піти з ринку

Загальні втрати від група ВТБ оцінює в 85,4 мільярда рублів, а санкції у відношенні російських банків, введені Україною, обмежують можливість докапіталізації проблемних дочірніх фінустанов, тому фінансова группа планує залишити український ринок.

Таку заяву зробив перший заступник голови ВТБ Юрій Соловйов, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на російські ЗМІ.

Соловйов вважає українські санкції більш жорсткими, ніж європейські. За його словами,  загальні втрати групи ВТБ від ситуації в Україні оцінені в 85,4 млрд рублів.

«Ми, на жаль, продовжуємо перебувати там під тиском. Україна ввела санкції щодо російських банків. Причому ці санкції жорсткіші, ніж європейські. Зараз нам практично заборонено докапіталізувати свої українські банки. В результаті ми фактично змушені розлучитися з українським БМ банком», - розповів Соловйов.

При цьому він висловив сподівання, що доля українських банків групи буде вирішена у стратегії, яку зараз готують.

«Ми хотіли продати наш банк «ВТБ Україна», і у нас були реальні покупці. Але ми не домовилися з жодним із них. У нас в Україні є капітал у вигляді міжбанківських кредитів, і ми хотіли б повністю його вивести. Але в Україні зараз мало вільного капіталу, і потенційні покупці були зацікавлені в тому, щоб ми частково або повністю залишили міжбанківські кредити, а ми до цього не готові», - заявив він.

За словами Соловйова, купити банк «ВТБ Україна» хотіли представники українського бізнесу.

«Переговори тривають, але поки не привели ні до чого конкретного. Проте в тій ситуації, коли групі не вдається продати український банк, існує чіткий план по роботі з активами. Йдеться передусім про тих позичальників, які намагаються не платити», - зазначив він.

За словами першого заступника голови ВТБ, поступка кредиту в рамках українського законодавства досить проблематична.

«Саме тому група працює з банками і позичальниками з метою рефінансування позик. Одним із завдань групи є виведення «ВТБ Україна» на беззбитковість. В рамках цієї задачі ВТБ буде оптимізувати витрати, скорочувати фізичну присутність, кількість відділень», - підсумував він.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, НКЦПФР зупинила операції з акціями української «дочки» Банку Москви.

Коментарі
Додати коментар