До новин

В Раді з’явився законопроект, що передбачає скасування судового збіру для клієнтів збанкрутілих банків

08 листопада, 2016
Законодавство
В Раді з’явився законопроект, що передбачає скасування судового збіру для клієнтів збанкрутілих банків

Група народних депутатів України виступила з ініціативою скасувати судовий збір для клієнтів збанкрутілих банків, що позиваються до суду.

Текст законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про судовий збір» (щодо звільнення від сплати судового збору за позовами до банків, віднесених до категорії неплатоспроможних щодо вкладів фізичних осіб-вкладників, благодійних пожертв та надходжень  за проектами міжнародної технічної допомоги)» з’явився на сайті парламенту, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Законопроектом передбачається внесення змін до частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір».

Документом передбачено, що ставка збору у таких випадках може становити 1,5% від ціни позову, але не більше 150 розмірів мінімальної заробітної плати (тобто 217,5 тис. грн). І, на думку парламентарів, не варто стягувати гроші з осіб, які вже постраждали від банкрутства банку.

«Законопроект розроблено з метою ефективного захисту вкладів фізичних осіб-вкладників,  благодійних пожертв, коштів за проектами міжнародної технічної допомоги, недопущення безпідставного стягнення коштів за позовами фізичних осіб-вкладників, благодійних організацій та громадських об’єднань, що мають статус неприбуткових», - йдеться у пояснювальній записці.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, НБУ передав правоохоронцям більше ста справ проти банків-банкрутів.

Коментарі
Додати коментар