До новин

Збитковий водоканал Краматорська за п'ять днів наукладав сумнівних договорів на 25 мільйонів

15 листопада, 2016
Збитки
Збитковий водоканал Краматорська за п'ять днів наукладав сумнівних договорів на 25 мільйонів

Комунальне підприємство «Краматорський Водоканал» за п'ять днів без жодних торгів уклало близько 100 договорів майже на 25 мільйонів гривень.

Про це розповіла заступник краматорського міського голови Світлана Ніконенко, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Таким чином підприємство скористалося тим, що через відсутність Положення про допорогові закупівлі, закупівля товарів на суму до 200 тисяч гривень и послуг на 1,5 мільйонів може відбуватися без жодних конкурсів. За словами Ніконенко, підприємство придбало все, що йому необхідно на наступний рік поза системою ProZorro.

«Це звичайний цинізм,  коли підприємство, яке має мільйонів збитки, за 5 днів заключає договорів майже на 25 мільйонів навіть не вдаючи намагання пошуків найдешевшого варіанту. При цьому  в жодному договорі немає ані конкретного опису товару чи послуги, ані вартості одиниці», - підкреслює Ніконенко.

Найбільше обурення керівництва міста викликала річна послуга технічного обслуговуванням трьох екскаваторів «Вольво», яка буде коштувати підприємству майже пів мільйона гривень.

При цьому, керівник підприємства Олександр Спільчак не зумів пояснити, чому ці послуги коштують так дорого, і що саме буде робитися під час цього обслуговування. Взагалі, керівництво комунального підприємства не бачить нічого страшного в такій поведінці. За словами Спільчака, головне, що це цілком законно. А ось питання про етичність такого кроку він проігнорував, як і питання джерела компенсації 50 мільйонних збитків, яке підприємство може отримати за підсумками року.

Серед закупівель, які робило підприємство, є досить несподівані. Наприклад, водоканал придбав у одного з міських супермаркетів молока на 400 тис. гривень. Ще один контракт передбачає постачання комп'ютерної техніки майже на мільйон. Крім того, водоканал збирається придбати канцелярії та паперу на 900 тисяч гривень і це з огляду, що він не займається самостійним друком квитанцій для населення. На цьому фоні поліграфічні послуги на 300 тис. гривень і рекламні на 59 тис. виглядають дрібничками.

Нагадаємо, що кілька тижнів тому Краматорська міська рада скасувала Положення, за яким всі закупівлі від 10 тисяч гривень мали відбуватися через систему ProZorro. Вже тоді активісти побоювалися, що це може бути використане підприємствами для зручного й негайного використання ними бюджетних та власних коштів. 

Нагадаємо, результат фінансової діяльності підприємства за 9 місяців складе майже 17 млн грн збитку, а загальна кредиторська заборгованість становить 52 млн грн.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Дніпропетровська облрада спробує не допустити банкрутство водоканалу.

Коментарі
Додати коментар