До новин

НБУ погодив ліквідацію одного з найстаріших українських банків

21 листопада, 2016
Ліквідація
НБУ погодив ліквідацію одного з найстаріших українських банків

Правління Національного банку України 18 листопада 2016 року надало згоду на ліквідацію ПАТ «Фінексбанк» за ініціативою власників та відкликання ліцензій банку.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу регулятора.

«Рішення про ліквідацію ПАТ «Фінексбанк» прийнято на загальних зборах акціонерів банку від 22 вересня. Причина такого рішення - складне становище на ринку фінансових і банківських послуг та невизначеність щодо можливих напрямків і джерел подальшої капіталізації банку», - повідомляє прес-служба.

У НБУ нагадали, що при самоліквідації банк самостійно погашає всі зобов'язання перед клієнтами. В такому випадку не виникає жодного навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

«На 17 листопада 2016 року «Фінексбанк» мав достатній рівень ліквідності для розрахунків з клієнтами. Обсяг високоліквідних коштів становив 21 млн гривень», - йдеться у повідомленні.

Загальний обсяг зобов'язань ПАТ «Фінексбанк» - 6,5 млн гривень, з них перед юридичними особами - 3,5 млн гривень, фізичними особами - 0,9 млн гривень.

«Таким чином, у банку достатньо ліквідних коштів для виконання своїх зобов’язань перед кредиторами та вкладниками у повному обсязі без зовнішніх залучень», - повідомляє НБУ.

Фінексбанк працював з 1991 року.

За даними НБУ, на 1 липня Фінексбанк займав 93 місце серед 108 діючих банків. Ключовими власниками банку є громадянка Латвії Анна Сидорова і громадянин України Сергій Осьмухін.

Нагадаємо, в червні цього року Національний банк вперше прийняв рішення про надання згоди на ліквідацію за ініціативою власників двох банків - ПАТ «Фінанс Банк» та ПАТ «Інвестиційно-Трастовий Банк».

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, акціонери Фінексбанку розглядали питання про ліквідацію установи на зборах у вересні.

Коментарі
Додати коментар