До новин

ФГВ: Судові рішення про відміну ліквідації банків шкодять вкладникам та кредиторам

09 грудня, 2016
Ліквідація
ФГВ: Судові рішення про відміну ліквідації банків шкодять вкладникам та кредиторам

Фонд гарантування вкладів фізосіб заявляє, що судові ухвали про незаконність ліквідації неплатоспроможних банків можуть мати негативні наслідки для їх вкладників та кредиторів, натомість користь від таких рішень матимуть колишні власники цих банків.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу Фонду гарантування вкладів.

«За нашим переконанням, акціонери використовуватимуть такі рішення виключно для виведення ліквідних активів, кошти від реалізації яких повинні спрямовуватись на задоволення вимог кредиторів. Про відновлення роботи неплатоспроможного банку не може бути й мови. По-перше, немає законодавчого механізму цього процесу, по-друге, якби переслідувалась саме така мета, то акціонери провели б докапіталізацію банку ще до  визнання банку неплатоспроможним», - переконаний заступник директора-розпорядника Фонду гарантування Андрій Оленчик.

За його словами, перше, що роблять акціонери, коли судове рішення набирає законної сили – переоформляють нерухоме майно банку на інших суб’єктів господарської діяльності. Після цього відбувається низка його перепродажів.

«Дивно, коли вкладникам неплатоспроможних банків такі рішення подають, як перемогу. Адже у них на очах виводять активи, продаж яких давав їм шанси повернути свої кошти», - зазначив Віктор Новіков, директор юридичного департаменту Фонду.

«Виникає реальна загроза втрати майна банку через те, що Фонд не може оплатити заробітну плату працівникам банку, плату за охорону, комунальні послуги тощо», - застерігає Новіков.

Водночас, Фонд гарантування відмічає конструктивну роботу окремих громадських організацій, створених вкладниками неплатоспроможних банків, які контролюють процес повернення коштів кредиторам банків за рахунок продажу активів. Наприклад, ГО «Спілка вкладників АТ «Дельта Банк» активно співпрацює з уповноваженою особою Фонду, відстоюючи інтереси банку в судах. Судові рішення на користь АТ «Дельта Банк» дозволяють повернути виведені активи на баланс банку, що збільшує ліквідаційну масу, за рахунок якої задовольняються вимоги кредиторів.

Нагадаємо, станом на 6 грудня 2016 року щодо 9 банків суди прийняли рішення про відновлення їх діяльності або про скасування рішення про їх віднесення до категорії неплатоспроможних. Зокрема, це банки: Капітал, Східно-промисловий комерційний банк, Велес, Радикал банк, Укрінбанк, Преміум, Союз, Фінансова ініціатива, Київська Русь.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, рішення судів про відміну ліквідації банків створюють системні ризики для фінансової стабільності.

Коментарі
Додати коментар