Банківські ризики опосередковано завдають мільярдні збитки економіці

Банківська система України, яку «лихоманить» не один рік, повинна стати предметом першочергової уваги уряду та ВРУ, показник її ризику – один із найвищих в світі: на рівні 10 (країни з найбільшим ризиком).
Про це йдеться у звіті міжнародного рейтингового агентства S&P Global Rating, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.
Чистка фінансових установ, що мала виявити неліквідні банки, не стабілізувала систему, яка і досі є слабкою: 39 з 60 банків, що залишились, за оцінкою НБУ, потребують докапіталізації.
Тому національний регулятор, уряд та парламент повинні напрацювати заходи щодо прогнозованості діяльності банківського сектору, зниження кредитних ставок для бізнесу та інвесторів, які є найвищими в Європі, гарантування депозитних вкладів тощо, наголошують в УСПП, Антикризовій раді громадських організацій. «Нестабільність банківської системи поруч із корупцією та відсутністю прогнозованості коливань національної грошової одиниці – головні чинники того, чому інвестиційно приваблива Україна має такий низький відсоток капіталовкладень.
Коментарі
Новини за темою
-
Збитки
17 лютого, 2022Екскерівників Одеського порту підозрюють у завданні збитків на 35 мільйонів
-
Збитки
15 лютого, 2022НБУ фіксує зростання збитків від шахрайства із платіжними картками
-
Збитки
08 лютого, 2022 -
Збитки
06 лютого, 2022У грудні Індустріалбанк зафіксував збиток у 4,5 мільйона гривень