До новин

Щодо збанкрутілої «Східноєвропейської теплоелектрогенеруючої компанії» розпочато процедуру ліквідації

06 травня, 2015
Ліквідація
Щодо збанкрутілої «Східноєвропейської теплоелектрогенеруючої компанії» розпочато процедуру ліквідації

Луцьке ТзОВ «Східноєвропейська теплоелектрогенеруюча компанія», що накопичило 151 млн гривень боргів збанкрутувало, і тепер розпочато процедуру ліквідації товариства.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на місцеве видання «Під прицілом».

У Луцьку «Східноєвропейська теплоелектрогенеруюча компанія» більше відома як колишня власниця котельні за адресою Карбишева 2, що опалювала 40-ий та 33-тій мікрорайони міста.

Раніше «Східноєвропейська теплоелектрогенеруюча компанія» продала приватну котельню, що є найбільшою у Луцьку, офшорній фірмі з Британських островів. Подейкують, що насправді ця фірма належить до корпорації Єремеєва та Івахіва «Континіум». І хоч котельні не стало, проте старі борги залишилися і віддавати їх, вочевидь, доведеться.

Як можна побачити на сайті Єдиного реєстру судових рішень, з тих пір представники НАК «Нафтогаз», або ж ДК «Газ України» мало не щомісяця їздили до Луцька, аби через суд «вибити борги» у «Східноєвропейської теплоелектрогенеруючої компанії». І згідно трьох рішень Господарського суду Волинської області «Східноєвропейська теплоелектрогенеруюча компанія» боргувала НАК «Нафтогазу» майже 54 млн гривень.

Враховуючи те, що така сума боргу перевищує 300 мінімальних розмірів заробітної плати, підтверджена рішенням суду і не погашена протягом трьох місяців після встановленого судом строку, НАК «Нафтогаз» у січні цього року звернувся до суду із заявою про банкрутство боржника.

При цьому НАК «Нафтогаз» заявив вимоги лише щодо основної суми боргу, без штрафних санкцій та інфляційних витрат, що складають 35 751 668 гривень.

Після відкриття провадження по цій справі до Господарського суду надійшли заяви від:

-          Спільного українсько-таджицького підприємства «Українська бавовняна компанія» на суму 11 018 000 гривень;

-          ПАТ «Волинський шовковий комбінат» на суму 73 222 127 гривень;

-          Управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку в сумі 447 310 гривень;

-         ТзОВ «Науково-виробниче, технічне бюро «ГЕОС» на суму 327 853 гривень;

-          Луцької ОДПІ на суму 9 884 гривень;

-          ПАТ «Волиньобленерго» на суму 1 036 369 гривень.

Крім того, ДК «Газ України» НАК «Нафтогаз» до своїх вимог включила ще майже 30 млн гривень боргу, стосовно яких не відкривалися провадження у судах.

Невдовзі суд розглянув заяви кредиторів «Східноєвропейської теплоелектрогенеруючої компанії», а арбітражний керуючий Валерій Григор’єв склав реєстр вимог кредиторів, у якому розподілив по черговості виплат усі заявлені вище суми боргу.

Тож наприкінці квітня головуючий суддя по справі Микола Шум затвердив реєстр вимог кредиторів, а сьогодні ухвалив про відкриття ліквідаційної процедури.

Зауважимо, що деякі з кредиторів мають спільних власників у тому числі й «Східноєвропейська теплоелектрогенеруюча компанія».

Зокрема, Олександр Кропива є засновником «Науково-виробничого технічного бюро «ГЕОС». Він володіє часткою ПАТ «Волинський шовковий комбінат» і разом з тим фірми банкрута ТзОВ «Східноєвропейська теплоелектрогенеруюча компанія».

Коментарі
Додати коментар