До новин

«Укргазенерго» завдала майже 200 млн збитку Родовід Банку, - голова правління

13 травня, 2015
Збитки
«Укргазенерго» завдала майже 200 млн збитку Родовід Банку, - голова правління

Держфінінспекція перевірила діяльність Родовід Банку і виявила, що ПрАТ «Укргазенерго» завдала фінансовій установі 196 млн грн збитку.

Про це під час засідання робочої групи з розслідування фактів корупції в уряді заявив голова правління Родовід Банку Юрій Райтбург, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на РБК Україна.

«У жовтні 2014 року була проведена перевірка окремих аспектів діяльності «Родоводу» за ініціативи Генеральної прокуратури. За рішенням суду Держфінінспекція проводила перевірку, пов'язану з діяльністю певного клієнта «Родовід банку». В результаті Держфінінспекція підтвердила збитки в сумі 196 млн і ще трохи гривень. Ці збитки зараз, в рамках кримінальної справи і господарських судів, стягуються з клієнта. Події 2008-2009 року ... Ця компанія називається «Укргазенерго», прізвище засновника я не пам'ятаю», - заявив Райтбург.

При цьому колишній голова Держфінінспекції Микола Гордієнко повідомив, що збитків банку було завдано в результаті розміщення депозиту даною компанією під 48% річних.

«Це був депозит - 552 млн гривень під певний відсоток, там двічі або тричі змінювався відсоток по депозиту вгору. Він дійшов до 48% річних. Поклали депозит, є угода, потім змінили раз річні відсотки, потім другий раз, а потім, по-моєму, третій. І дійсно найбільша ставка - 48% річних. Після цього зняли тіло депозиту і відсотки за депозит. Наскільки я пам'ятаю, відсотки склали десь близько 350%», - також заявив Райтбург.

За його словами, такий великий відсоток річних був примарний внаслідок несвоєчасного повернення депозиту.

«Напівформальною підставою було те, що 552 млн «Родовід» не повернув вчасно, тобто це як штрафні відсотки. Ми оскаржили разом з Міністерством фінансів, виграли всі суди і, я думаю, що ми знімемо ці гроші з них», - заявив Райтбург.

Нагадаємо, 8 травня Мінфін заборонив Родовід Банку звітувати за корупцію в Кабміні.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, за п'ять років, що минули з моменту націоналізації Родовід Банку, йому не вдалося ні відновити свою повноцінну роботу, ні стати першою в Україні ефективною санаційною установою.
Коментарі
Додати коментар