До новин

Рахунки «Укргазвидобування» арештували через борги «Карпатигазу»

21 серпня, 2018
Борги
Рахунки «Укргазвидобування» арештували через борги «Карпатигазу»

Державна виконавча служба заблокувала рахунки «Укргазвидобування» для стягнення 261 мільйона гривень.

Про це повідомляється на офіційному сайті УГВ, передає інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Стягнення проводиться у зв’язку з порушенням компанією «Карпатигаз» (як оператором за договором спільної діяльності) зобов'язань за договором лізингу перед компанією «Центр фінансового лізингу».

«Таким чином, УГВ продовжує зазнавати збитків від спільної діяльності в рамках договору з «Карпатигаз» і Misen Enterprises, який був розірваний Арбітражним інститутом торгової палати Стокгольма 11 липня 2018 року», - підкреслюють в прес-службі.

За її даними, «Центр фінансового лізингу» подав позов солідарно до всіх учасників договору СД, в той же час станом на сьогодні заарештовані тільки рахунки УГВ.

«Укргазвидобування» здивоване швидкістю прийняття рішень, як з боку суддів, так і з боку Державної виконавчої служби щодо видачі документів, спрямованих на блокування рахунків і стягнення коштів лише по одному з учасників договору», - наголошується в повідомленні УГВ.

У компанії заявили, що блокування рахунків ставить під загрозу сплату податків, рентних платежів, заробітної плати співробітникам і зобов'язань перед контрагентами.

«Укргазвидобування», 100% акцій якого належить НАК «Нафтогаз України», є найбільшою газодобувної компанією країни, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу в країні.

Нагадаємо, раніше госпсуд Києва постановив стягнути на користь Сбербанку з «Укргазвидобування» 6,72 мільйона доларів і 22,5 мільйона гривень. Проте «Укргазвидобування» уникнуло багатомільйонних виплат на користь Сбербанку, оскільки компанія «Карпатигаз» в повному обсязі погасила перед АТ «Сбербанк» заборгованість, яка виникла у неї як оператора за договором про спільну діяльність.

Державна «Укргазвидобування» була поручителем за договором між банком і «Карпатигаз». Згідно з судовими матеріалами, ТОВ «Карпатигаз» - оператор спільної діяльності між «Укргазвидобування», ТОВ «Карпатигаз» і компанією «Місен Ентерпрайзес АБ» (Misen enterprises АВ).

У липні 2018 року в «Карпатигаз» заявили, що в повному обсязі погасили перед АТ «Сбербанк» заборгованість, яка виникла за договором про спільну діяльність.

У серпні 2017 року «Укргазвидобування» заявляло, що їй вдалося розірвати 5 договорів про спільну діяльність, ще по трьох договорах тривають судові тяжби, дві з яких - договори з ТОВ «Карпатигаз» і один з «Карпатнадраінвест».

У жовтні 2016 року Генпрокуратура заявляла про накладення судом арешту на технологічне обладнання об'єктів нафтогазовидобувної промисловості ТОВ «Карпатигаз» - вартістю близько 4 млрд грн - в рамках розслідування кримінального провадження за фактами привласнення грошових коштів службовими особами ПАТ «Укргазвидобування» спільно з суб'єктами господарювання, що діють на підставі договорів про спільну діяльність.

За даними ГПУ, посадові особи одного з найбільших приватних видобувачів газу в Україні - ТОВ «Карпатигаз», при здійсненні господарської діяльності з видобутку природного газу, діючи за попередньою змовою з посадовими особами ПАТ «Укргазвидобування», з 2011 року створили злочинні схеми, які надали можливість незаконно привласнювати видобутий газовий конденсат, занижувати податкові зобов'язання з податку на додану вартість, податку на прибуток і плату за надра з добутих вуглеводів.

Шведська «Misen Enterprises AB» і українське «Карпатигаз» є дочірніми компаніями «Misen Energy AB» (Швеція). Раніше ЗМІ повідомляли про причетність до цих компаній Дмитра Фірташа, Сергія Кацуби і Сергія Курченка, однак у «Карпатигаз» від цих зв’язків відхрещуються.

Коментарі
Додати коментар