До новин

Банки ретельніше вивчатимуть своїх контрагентів

29 грудня, 2018
Законодавство
Банки ретельніше вивчатимуть своїх контрагентів

Національний банк оновив вимоги щодо визначення банками пов’язаних контрагентів, що несуть спільний економічний ризик.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Finpost.

Зокрема, з 1 липня 2019 року НБУ запроваджує оновлені вимоги щодо визначення банком під час розрахунку нормативів кредитного ризику групи пов’язаних контрагентів, які несуть спільний економічний ризик. Ці вимоги ґрунтуються на стандартах Базельського комітету з банківського нагляду «Наглядовий механізм оцінювання та контролю за великими кредитними ризиками».

В Нацбанку зазначають, що наявність у банків значних концентрацій кредитного ризику щодо окремих контрагентів можуть спричинити суттєву втрату капіталу банку внаслідок виникнення фінансових проблем у таких контрагентів. Якщо контрагенти пов’язані між собою юридично чи економічно, то за наявності проблем з виконанням своїх зобов’язань в одного контрагента з великою ймовірністю можуть виникнути аналогічні проблеми і в інших.

Відповідно до нових вимог банки повинні визначати групу пов’язаних контрагентів за умови, що такі контрагенти пов’язані відносинами контролю або економічною залежністю. Це зобов’язує банки ретельно вивчати своїх контрагентів: їхню структуру власності, бізнес-середовище, показники фінансової звітності тощо.

Національний банк також вживає подальших заходів у напрямку обмеження банками кредитування пов’язаних з банком осіб.

Так, запроваджується вимога зменшувати регулятивний капітал банку на суму перевищення фактичного значення сукупного обсягу заборгованості пов’язаних із банком осіб над максимально допустимим значенням обсягу такої заборгованості. Ця вимога набуває чинності через 30 днів із дня офіційного опублікування Постанови.

Зазначені вимоги визначені постановою НБУ №139 «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні» від 18 грудня 2018 року.

Коментарі
Додати коментар