До новин

Суд дозволив заводу-банкруту заплатити 36 млн грн росіянину за зникле майно

16 червня, 2015
Резонансні справи
Суд дозволив заводу-банкруту заплатити 36 млн грн росіянину за зникле майно

Донецький апеляційний господарський суд постановив стягнути із запорізького держпідприємства «Кремнійполімер» 35,92 млн гривень на користь ТОВ «Корона 2000».

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на постанову суду від 26 травня.

У квітні 2008 року ТОВ «Корона 2000» (замовник) уклав угоду з ЗДП «Кремнійполімер» (виконавець) на переробку давальницької сировини. Оплату замовник мав проводити після отримання готової продукції. Планувалося, що переробку закінчать до 30 червня 2009 року.

13 липня 2009 року ЗДП «Кремнійполімер» повідомило ТОВ «Корона 2000», що у серпні 2008 р. виробництво зупинено через економічні труднощі.

Фірма «Корона 2000» надіслала підприємству листа про розірвання договору та відшкодування збитків у вигляді вартості непереробленої сировини у розмірі – 7,48 млн грн. збитків. Однак ЗДП «Кремнійполімер» вимоги не задовольнило.

У 2012 році ТОВ «Корона 2000» подало судовий позов про стягнення з ЗДП «Кремнійполімер» поставленої сировини.

У позові йдеться про сировину загальною масою 1710 тонн, зокрема аміак рідкий технічний, аеросил, бензол, бензойна кислота, метил хлористий, поліетилен, хлор рідкий та ін.

ЗДП «Кремнійполімер» позов заперечувало і стверджувало, що частково переробило сировину, а також, що на території підприємства немає сировини, що належить фірмі «Корона 2000».

Однак суд відхилив ці заперечення, оскільки вони не були підкріплені доказами, натомість у матеріалах справи є акт прийому-передачі майна, а також листування між підприємствами з приводу договору.

Також в судовому рішенні згадується договір 2010 року між ТОВ «Корона 2000» і ТОВ «Торговий дім «Лакмар» щодо продажу цієї сировини. Втім суд вирішив, що цей договір є таким, що не відбувся, бо ТД «Лакмар» товар не отримало, а договір було розірвано за півроку.

Отож суд позов ТОВ «Корона 2000» задовольнив. При цьому суд зауважив, що є розбіжності між актом прийому-передачі майна і кількістю майна у позовній заяві: окремі позиції кількості поставленої сировини за актом є більшими, аніж позивач просить у позовній заяві стягнути, а деякі позиції взагалі відсутні. Відтак суд вирішив стягнути майно в обсязі, вказаному у позовній заяві. При цьому, підмічено, що вартість сировини не була визначена, ані договором, ані матеріалами про поставку, сторони погодили тільки її кількість та асортимент.

У вересні минулого року держвиконавець з’ясував, що стягуване майно у ЗДП «Кремнійполімер» фактично відсутнє. Відтак спосіб виконання судового рішення необхідно було змінити.

ТОВ «Корона 2000» зіслалося на висновок експерта-товарознавця від 23.02.2015, згідно з яким ринкова вартість майна, що підлягає поверненню, складає 35,92 млн грн.

У квітні цього року Госпсуд Запорізької області відмовив ТОВ «Корона 2000» у зміні порядку виконання судового рішення шляхом стягнення 35,92 млн грн. Суд вказав, що це по суті змінює рішення суду першої інстанції.

ТОВ «Корона 2000» звернулося з апеляцією і подало відзив ЗДП «Кремнійполімер», що підтверджує відсутність майна і не заперечує про зміну способу виконання рішення і стягнення 35,92 млн. грн.

Апеляційний суд визнав, що вартість майна судами попередніх інстанцій визначена не була. Водночас рішення про повернення майна не виконується вже більше двох років, майно у боржника відсутнє, вартість майна сторонами узгоджена, тому спосіб виконання судового рішення можна змінити.

Власником ТОВ «Корона 2000» є московський бізнесмен Карен Григорян.

Проти державного «Кремнійполімеру» розпочато справу про банкрутство. У 2009 році ТОВ “Корона 2000» очолювало раду кредиторів ЗДП «Кремнійполімер». Діяльність цього заводу пов’язана зі структурами Андрія Клюєва по виробництву кремнію для Запорізького заводу напівпровідників, який контролює група «Укрпідшипник» братів Клюєвих.

Коментарі
Додати коментар