До новин

Довгоочікуваний Кодекс із банкрутства схвалено: реакція професійної спільноти

16 квітня, 2019
Законодавство
Довгоочікуваний Кодекс із банкрутства схвалено: реакція професійної спільноти

Чиновники, юристи, депутати та інші фахівці з великою радістю сприйняли новину про те, що президент Петро Порошенко нарешті підписав Кодекс з процедур банкрутства, ухвалений парламентом ще у жовтні 2018 року.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Зокрема, міністр юстиції Павло Петренко так написав у Facebook:

«Президент України Петро Порошенко підписав новий Кодекс з процедур банкрутства, який забезпечить:

- посилення позицій України в рейтингу Doing business;

- покращення бізнес-клімату;

- підвищення ефективності процедур банкрутства».

Він висловив за це окрему подяку Андрію Іванчуку та всім народним депутатам, які працювали над відповідним законопроектом, команді Мін’юсту, команді Мінекономрозвитку, Незалежній асоціації банків України та всім експертам та фахівцям за їхню роботу під час створення та ухвалення нового кодексу.

«Зі свого боку ми, як Міністерство юстиції, зробимо все, щоб якнайшвидше імплементувати його положення», - резюмував міністр.

Своєю радістю поділився у соцмережі і сам співавтор Кодексу народний депутат Андрій Іванчук.

«Президент Петро Порошенко підписав новий Кодекс з процедур банкрутства. Це реформаторський та прогресивний закон! Пишаюся, що є одним з авторів законопроекту», - написав він.

Депутат упевнений, що нова законодавча норма:

- покращить позицію України в рейтингу Світового банку Doing business в загальному на 10 позицій;

- дозволить підвищити ефективність процедур банкрутства;

- покращить бізнес-клімат, що сприятиме відновленню платоспроможності українських підприємств та залученню інвестицій в економіку.

Його колега по роботі над законопроектом нардеп Руслан Сидорович теж не втримався.

«Позитивних новин останнім часом не так багато, тому спішу вас потішити - Кодекс з процедур банкрутства, який з грудня лежав на Банковій, сьогодні нарешті підписано!» - написав він усе в тому ж «Фейсбуці».

Він запевняє, що вже за 6 місяців на Україну чекають чудові зміни:

«1. Люди отримають механізм звільнення з боргового рабства.

2. Бізнес отримає пришвидшення процедур, що повинно збільшити відсоток повернення боргів.

3. Процедура реалізації активів має стати прозорішою, що, у свою чергу, призведе до збільшення виручення коштів на торгах».

«Там є ще багато приємних речей, але дуже неприємних для схематозників - велика кількість схем стануть тепер неможливими», - зауважив Сидорович.

Водночас генеральний директор ДП «СЕТАМ» Віктор Вишньов попередив, що це ще не все, і попереду «купа роботи».

«Довгоочікуваний кодекс підписано, далі ще купа роботи у фахівців з підготовки підзаконних актів, але ця подія вже докорінно змінила сферу банкрутства! Ну що ж, далі буде...», - пише він у соцмережі.

Про майбутні труднощі попередив і голова департаменту комунікацій в юридичній фірмі Ario Law Firm Володимир Бойко.

«Мине півроку - і ринок заживе за новими правилами. Попереду битва ProZorro.Продажі і OpenMarket – СЕТАМ, нова нормативка, хвилі обурення через новели і маса викликів, з яким доведеться зіткнуться професіоналам - арбітражним керуючим», - каже він.

На думку старшого партнера Ario Law Firm Юліана Хорунжого, з новий ліквідовує "більшість перевірених часом "схем", які давали можливість уникати фінансової відповідальності, "кидати" бізнес-партнерів, рейдерувати активи". Про це він сказав у коментарі інформагенції «Інтерфакс-Україна».

Юрист нагадав, що основними новелами кодексу є впровадження реальних механізмів оздоровлення бізнесу, можливість проведення відкритих і прозорих аукціонів, виведення "в білу" діяльності арбітражних керуючих, а також упровадження процедури визнання неплатоспроможності фізособи.

"Щодо останнього хочу чітко зазначити: кодекс ставить за мету не "забанкротити" боржників банків, які не змогли вчасно виконати зобов'язання перед банками, насамперед за валютною іпотекою, але не тільки, а саме надати їм можливість за їхнім власним бажанням оздоровити їхнє реальне фінансове становище", - сказав Хорунжий.

Як повідомляв інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація, президент Петро Порошенко підписав Кодекс з процедур банкрутства і повідомив про це у понеділок.

Коментарі
Додати коментар