До новин

На Форумі з реструктуризації і банкрутства назвали найбільш очікуване положення нового Кодексу

18 квітня, 2019
Законодавство
На Форумі з реструктуризації і банкрутства назвали найбільш очікуване положення нового Кодексу

Новий інститут банкрутства фізичних осіб - головне очікування від підписаного напередодні президентом Кодексу з процедур банкрутства.

До такого висновку дійшли на IV Форумі з реструктуризації та банкрутства,який організувало видання "Юридична практика", повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

У першій сесії Форуму, який почав роботу 17 квітня в столичному готелі «Прем'єр-палац», беруть участь Ілля Чорногоренко, гендиректор директорату правової політики у сфері судоустрою, судочинства і суміжних правових інститутів Міністерства юстиції України, Руслан Сидорович, член комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, В'ячеслав Пєсков, суддя Касаційного господарського суду в складі Верховного суду, Олена Коробкова, виконавчий директор НАБУ, Сергій Боярчуков, управляючий партнер ЮК «Алєксєє, Боярчуков та Партнери» та голова Комітету з банкрутства ААУ, Сергій Донков, радник ЮФ Evris, член дисциплінарної комісії арбітражних керуючих, віце-президент ВГО «Саморегулівна організація фахівців конкурсного процесу», Вадим Кізленко, адвокат, арбітражний керуючий ЮФ «Ілляшев та Партнери», заступник голови Комітету з банкрутства ААУ, а модератором виступив Олег Малиневський, партнер ЮК EQUITY.

На початку сесії Олег Малиневський запросив усіх учасників виділити по три основних очікування від Кодексу. Відповіді були наступними.

Ілля Чорногоренко: банкрутство фізичних осіб; саморегулівна організація арбітражних керуючих та діджіталізація процесів.

Руслан Сидорович: дотримання договорів і виконання взятих зобов'язань (боржники будуть виконувати зобов'язання); зниження кількості фейкових санацій; банкрутство фізичних осіб та вирішення проблеми валютних позик.

В'ячеслав Пєсков: банкрутство фізичних осіб; скорочення тривалості процедур банкрутства; прозорість процедур реалізації майна.

Сергій Боярчуков: прозорість процедур; збільшення обсягу роботи консультантів за рахунок, зокрема, банкрутства фізосіб; професійне зростання арбітражних керуючих.

Сергій Донков: посилення позицій кредиторів у процедурах банкрутства; скорочення в часі, здешевлення і підвищення ефективності процесу банкрутства; формування незалежної професії арбітражного керуючого; розширення ринку за рахунок фізичних осіб-боржників.

Вадим Кізленко: банкрутство фізичних осіб; саморегулівна організація арбітражних керуючих; прозорість.

Олена Коробкова: підняття на 9 пунктів у рейтингу легкості ведення бізнесу і, відповідно, потенційні 6 млрд доларів інвестицій в країну; прозорі аукціони з реалізації майна боржників; вирішення проблеми валютних кредитів.

Підводячи підсумок опитування, Олег Малиневський зазначив, що не буде оригінальним, оскільки дійсно основне очікування - це інститут банкрутства фізичних осіб, створення СРО арбітражних керуючих та зниження доступу до процедур банкрутства, фактично відмова від умовних бар'єрів можливості ініціювання банкрутства боржника, що не виконав зобов'язання.

Коментарі
Додати коментар