До новин

НБУ зобов'язав банки виявляти серед клієнтів боржників

22 квітня, 2019
Законодавство
НБУ зобов'язав банки виявляти серед клієнтів боржників

Національний банк визначив механізм повідомлення банками органу державної виконавчої служби або приватного виконавця про рахунки фізичних осіб, внесених до Єдиного реєстру боржників.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на положення НБУ № 660 від 18 квітня, яке вступило в силу з 19 квітня.

Банк зобов'язаний перевірити наявність інформації про клієнта-фізичну особу в день відкриття або закриття його рахунку в Єдиному реєстрі боржників. Якщо рахунок відкривається на ім'я фізичної особи, яку внесено до Єдиного реєстру боржників, в тому числі через відокремлені підрозділи банку, або здійснюється закриття рахунку такою особою, банк зобов'язаний у день відкриття або закриття рахунку повідомити про це зазначених в Єдиному реєстрі боржників виконавців.

У Нацбанку вважають, що положення буде сприяти, зокрема:

- запобіганню відчуженню майна боржником, внесеними до Єдиного реєстру боржників;

- посиленню захисту прав та інтересів дітей, поліпшенню їхнього матеріального забезпечення у випадках, якщо батьки не дійшли згоди щодо способу утримання дітей і таким чином утримання дітей визначається судом.

Коментарі
Додати коментар