До новин

Банкрутство фізосіб: суди повідомлятимуть правоохоронцям про випадки шахрайства

23 квітня, 2019
Законодавство
Банкрутство фізосіб: суди повідомлятимуть правоохоронцям про випадки шахрайства

Інститут банкрутства фізичних осіб, який через півроку введе в поле практичного застосування Кодекс з процедур банкрутства, спочатку буде продукувати чимало кримінальних проваджень.

Таку думку висловив народний депутат, один із авторів Кодексу Руслан Сидорович, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Судово-юридичну газету».

За його словами, законодавець, впроваджуючи цей інститут, орієнтувався, звичайно, не на шахраїв, а на добросовісних позичальників, які потрапили у фінансову скруту і не мали механізму, щоб з неї вийти. Проте життєвий і професійний досвід йому підказують, що саме шахраї першими спробують цим інститутом скористатися, аби позбутися своїх боргів. Адже тільки фізична особа-боржник має тепер право ініціювати процедуру банкрутства.

«Але я бачу усвідомлення відповідальності з боку юридичного ринку, бачу розуміння важливості правильного початку застосування процедур з боку судової влади, тому думаю, що все швидко стане на своє місце», — зазначає народний депутат.

Положення Кодексу несуть і певні обмеження. Скажімо, особа не зможе оголосити себе банкрутом за фінансовими зобов’язаннями в 10, 20 чи 50 тисяч гривень. Такі кошти особа повинна і може заробити, а не пробувати втекти від боргів. Крім того, суд, який нині керуватиме процедурами, якщо побачить, що особа, яка оголосила себе банкрутом, насправді хоче зманіпулювати і надурити інших учасників ринку і в такий спосіб очиститися від боргів, просто закриє провадження щодо банкрутства.

«Додатковим «бонусом» для шахрая стане винесення судом окремої ухвали і направлення матеріалів справи до правоохоронних органів. Думаю, Верховний Суд оперативно надасть усім суддям методичні рекомендації, в який спосіб моніторити і виявляти факти шахрайства», — впевнений Сидорович.

Коментарі
Додати коментар