До новин

Боржника Дельта Банку, яким цікавився Веревський, знову визнано банкрутом

20 серпня, 2019
Банкрутство підприємств
Боржника Дельта Банку, яким цікавився Веревський, знову визнано банкрутом

Госпсуд Києва 14 серпня визнав банкрутом ТОВ "Іллічівська зернова компанія" та відкрив ліквідаційну процедуру.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на рішення суду.

Граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника - два місяці з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (14 серпня).

Додамо, що 13.06.2019 Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу ліквідатора Дельта Банку та скасував постанову Госпсуду м. Києва від 27.11.2018 та постанову Північного апеляційного госпсуду від 18.02.2019 (у цій же справі)

Верховний Суд зауважив, що “не встановивши фінансовий стан боржника, наявність чи відсутність майнових активів у нього, за рахунок яких можливо продовжити виробничу діяльність з метою погашення кредиторської заборгованості, суди не перевірили можливості застосування до боржника іншої, ніж ліквідація, судової процедури / мирова угода, санація та передчасно дійшли висновку щодо визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, оскільки таке рішення повинно прийматись за наявності належних та допустимих доказів про відсутність можливості відновити платоспроможність боржника та погасити вимоги кредиторів не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури”.

Згідно з судовими матеріалами, ухвалою Госпсуду м.Києва від 01.11.2017 в межах цієї справи було визнано вимоги ТОВ "Іллічівський зерновий порт" до боржника на 350 млн грн (вимоги четвертої черги), а ухвалою від 17.09.2018 вимогу "Дельта Банку" на 663,7 млн грн були окремо внесені до реєстру вимог як такі, що забезпечені заставою майна боржника.

Нагадаємо, права вимоги Дельта Банку до ТОВ “Іллічівська зернова компанія” входили в 5-мільярдний пул “масложирових” активів вказаного банку-банкрута, який нещодавно продавав Фонд гарантування.

Переможцем аукціону з пропозицією 182,5 млн грн стала фінкомпанія “Скай” Андрія Веревського. Однак зрештою ФГВФО за наполяганням у т.ч. НБУ скасував результати відповідного аукціону.

Наразі фінкомпанія “Скай” оскаржує в суді це рішення Фонду.

Коментарі
Додати коментар