До новин

Збанкрутував китайський інвестор української "Мотор Січ"

24 лютого, 2022
Банкрутство підприємств
Збанкрутував китайський інвестор української "Мотор Січ"

Пекінський суд розпочав процедуру ліквідації китайського інвестора української авіадвигунобудівної компанії Мотор Січ Beijing Xinwei Technology Group.

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на LIGA.Бізнес.

Кредитори можуть подати боргові позови до 5 травня.

Компанія заявила, що "продовжить просувати покупку" Мотор Січі у спробі "змінити хід банкрутства". Beijing Xinwei була виключена з лістингу Шанхайської фондової біржі в червні 2021 року після повідомлення про збитки у розмірі 26,5 млрд юанів за попередні чотири роки.

Beijing Xinwei протягом останніх кількох років прагнула придбати контрольний пакет акцій Мотор Січ через свою дочірню компанію Beijing Skyrizon Aviation. Але українські регулятори призупинили угоду з міркувань національної безпеки. Минулого року Україна та Міністерство торгівлі США ввели санкції щодо компаній Beijing Xinwei та Beijing Skyrizon. Остання порушила справу у міжнародному арбітражі проти України.

Нагадаємо, ПАТ "Мотор Січ" – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Поставляє продукцію у понад 100 країн світу. Підприємство у січні-вересні 2020 року отримало 930,2 млн грн чистого прибутку.

29 січня президент Володимир Зеленський підписав запровадження санкцій проти Ван Цзіна, громадянина Китаю. Цзін – ключовий акціонер власника Skyrizon – Beijing Xinwei Technology Group. Зеленський заявив, що не дозволить Китаю або ншій державі викупити контрольний пакет акцій "Мотор Січ".

1 лютого МЗС Китаю відреагувало на введення санкцій щодо інвесторів Мотор Січ . Як Мотор Січ втягнула Олександра Ярославського у справу про держзраду, а Україну – в арбітраж та суперечку між США та Китаєм, читайте тут .

У листопаді 2021 року китайські інвестори заявили, що через суд Гааги планують стягнути з України щонайменше $4,5 млрд за збитки.

Коментарі
Додати коментар