До новин

Апеляційний суд зобов’язав Приватбанк виплатити Товкачівському ГЗК більше 8 мільйонів

21 серпня, 2019
Борги
Апеляційний суд зобов’язав Приватбанк виплатити Товкачівському ГЗК більше 8 мільйонів

Північний апеляційний госпсуд 13 серпня відмовився задовольнити апеляційну скаргу Приватбанку та залишив без змін рішення Госпсуду Києва, яким було задоволено позов ПрАТ "Товкачівський гірничо-збагачувальний комбінат” (пов’язують з “приватівцями”) та зобов’язано Приватбанк повернути для позивача 8,15 млн грн, які ПрАТ "Товкачівський гірничо-збагачувальний комбінат” як майновий поручитель сплатив Нацбанку в рахунок погашення частини заборгованості Приватбанку по рефінансуванню.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на рішення суду.

"У випадку часткового виконання майновим поручителем свого акцесорного зобов`язання, яким було частково забезпечене основне зобов`язання, до майнового поручителя переходить право вимоги до боржника в тому обсязі, в якому ним виконано свій обов`язок перед кредитором відповідно до умов договору застави", - констатував суд апеляційної інстанції.

Цей судовий спір розглядається по другому колу. У 2018 році суди першої та апеляційної інстанції задовольнили вказаний позов ПрАТ "Товкачівський гірничо-збагачувальний комбінат”, однак у березні-2019 Верховний Суд скасував відповідні рішення та відправив цю справу на новий розгляд у Госпсуд м. Києва.

Як повідомлялося раніше, 4 червня Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Приватбанку та залишив без змін рішення судів нижчих інстанцій у справі №910/22722/17, якими було задоволено позов ТОВ “Акватера” (кінцеві бенефіціари - Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов) та стягнуто з Приватбанку 25 млн грн, які ТОВ “Акватера” як майновий поручитель сплатив Нацбанку в рахунок погашення частини заборгованості Приватбанку по рефінансуванню.

Нагадаємо, борг Приватбанку перед НБУ по рефінансуванню на 01.07.2019 становив 11,25 млрд грн (на 01.06.2019 - 9,3 млрд грн, на 01.01.2019 - 9,82 млрд грн). Він збільшився за рахунок залучення банком у регулятора короткострокової позики на 2,5 млрд грн, тоді як довгострокова заборгованість зменшилася на 1,1 млрд грн. На початок 2017 року - тобто фактично відразу після націоналізації - борг Приватбанку перед регулятором становив 18 млрд грн.

У лютому-2019 перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова заявляла, що Нацбанк виграв уже 22 судових спори з майновими поручителями Приватбанку (які пов’язані з його екс-власниками) за непогашеним рефінансуванням на суму 1,2 млрд грн. “За 17 рішеннями вже розпочато процедуру стягнення заставного майна. За іншими справами потрібно пройти всі судові інстанції”, - зазначала К. Рожкова.

Коментарі
Додати коментар