До новин

Регулятори формують Стратегію розвитку фінсектору

22 серпня, 2019
Законодавство
Регулятори формують Стратегію розвитку фінсектору

Фінансові регулятори запрошують долучитися до публічного обговорення Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Фонд гарантування вкладів з іншими підписантами Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво з питань підготовки та впровадження Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року запрошує учасників фінансових ринків, експертів та міжнародних партнерів нашої держави доєднатися до обговорення основних напрямів цього програмного документу.

Метою Стратегії є забезпечення подальшого реформування та розвитку фінансового сектору України відповідно до провідних міжнародних практик та імплементації заходів, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС та іншими міжнародними зобов’язаннями України.

У процесі розробки проекту Стратегії міжвідомча робоча група у складі представників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного банку, Секретаріату Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів, Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, визначила такі пріоритетні напрями розвитку фінансового сектору:

  • зміцнення фінансової стабільності;
  • сприяння макроекономічному розвитку та зростанню економіки;
  • розвиток фінансових ринків ринку;
  • розширення фінансової інклюзії;
  • впровадження інновацій у фінансовому секторі.

За кожним із зазначених напрямів зараз визначаються стратегічні цілі, на які будуть спрямовуватися зусилля регуляторів фінансових ринків, а також кількісні та якісні індикатори, що свідчитимуть про досягнення цих цілей. Широке залучення до цієї професійної дискусії учасників фінансових ринків і експертної аудиторії сприятиме розробці якомога якіснішої Стратегії, що закладе фундамент для сталого та інклюзивного розвитку економіки України і підвищення добробуту усіх громадян.

«Час вимагає від нас зміни стратегії – переходу від режиму «гасіння пожежі», у якому система гарантування вкладів функціонувала в попередні кризові роки, до «попередження пожежі», що, власне, і закладено у принципах європейських директив. Це передбачає посилення системи раннього реагування, завчасну підготовку до можливої неплатоспроможності банку та плану врегулювання. А також - зміцнення інституційної і фінансової спроможності Фонду, без яких неможлива реалізація іще одного нашого пріоритету – підвищення суми гарантування до європейського рівня» – наголосила Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут.

«Запорукою розробки якісної Стратегії є плідна співпраця усіх учасників ринку фінансових послуг. Все, що ми з партнерами закладаємо у документ, спрямовано, в першу чергу, на посилення довіри суспільства до фінансової системи держави. Досягти цього плануємо, зокрема, шляхом підвищення доступності фінансових послуг, посиленням захисту прав споживачів та підвищенням рівня фінансової грамотності населення», - зауважив заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик.

Зокрема, сьогодні розпочато збір пропозицій та зауважень до бачення майбутнього фінансового сектору України у 2025 році, цілей Стратегії, індикаторів їхнього виконання, а також необхідних заходів і дій для їхнього досягнення. Пропозиції збиратимуться та оброблятимуться через веб-сторінку Стратегії на офіційному сайті Національного банку до 30 вересня включно.

До кінця вересня також буде проведено серію круглих столів за участі експертів, учасників фінансових ринків, представників IT-сектору, міжнародних організацій, а також державних органів України.

Підготовка проекту стратегічного документу після збору та опрацювання усіх пропозицій і затвердження Стратегії очікується до кінця поточного року.

Коментарі
Додати коментар