До новин

Парламент ухвалив закон про захист прав споживачів фінпослуг

23 вересня, 2019
Законодавство
Парламент ухвалив закон про захист прав споживачів фінпослуг

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг, що передбачає наділення регуляторів фінринку - НБУ, НКЦПФР та Нацкомфінпослуг - повноваженнями застосовувати до фінустанов заходи впливу та накладати адміністративні стягнення за порушення прав споживачів.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Законопроект підтримали 309 народних депутатів за необхідних 226 голосів.

Згідно з ухваленим законопроектом, до Кодексу про адміністративні правопорушення включаються норми, що визначають порушення прав споживачів фінансових послуг як склад адміністративного правопорушення.

Для всіх фінансових установ-кредитодавців встановлюється єдиний формат розрахунку загальної вартості кредиту та єдина формула розрахунку реальної річної процентної ставки, а результати таких розрахунків мають бути зазначені в договорі про споживчий кредит.

Для банків і небанківських фінансових установ вводяться однакові правила у сфері реклами фінансових послуг і надання інформації про них, а також встановлено однакову відповідальність за порушення прав споживачів.

Ухвалення законопроекту про захист прав споживачів фінансових послуг є однією з умов співпраці України з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними фінансовими організаціями.

Коментарі
Додати коментар