Голова Верховного суду: У Зеленського є час на Тома Круза, а на мене – ні
Голова Верховного суду Валентина Данішевська скаржиться, що не може поспілкуватися із президентом Володимиром Зеленським щодо його політики по відношенню до суду.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на її інтерв’ю для "ВВС-Україна".
Данішевська розповіла, що ходила на засідання комітету Верховної Ради, щоб почути, чому "Слуга народу" хоче зменшити вдвічі кількість суддів Верховного суду.
"Я намагалася почути від автора законопроєкту, чому він, а тепер вже й народні депутати ухвалюють таке рішення. Чи вони знають, для чого це потрібно, які будуть наслідки? На жаль, відповіді я не отримала, хоча рішення на підтримку законопроєкту у комітеті було ухвалене", - сказала вона.
Данішевська розповіла, що намагалася зустрітися із Зеленським.
"Двічі я пропонувала президенту зустрітись і поговорити. Один раз публічно і другий раз письмово. Але часу в нього поки що для голови Верховного суду не знайшлося. Хоч я бачила, що нещодавно він мав зустріч з Томом Крузом", - сказала вона.
Водночас Данішевська вказала, що бачилася із президентом лише на офіційних заходах.
"Я з ним (Зеленським – ред.) бачилася на офіційних заходах щодо відкриття антикорупційного суду. Ми приємно поспілкувалися. Також в мене була зустріч з приводу приміщення для антикорупційного суду. Я не думаю, що він встиг оцінити, — тим більше, ні з ким не спілкуючись, — те, що відбувається в судовій системі чи у Верховному суді. Напевно, вони мені якісь сигнали надсилають, але я не знаю і, можливо, не розумію їх", - сказала голова суду.
Нагадаємо, Данішевську обрали головою Верховного Суду 30 листопада 2017 року. 12 вересня Верховна Рада підтримала в першому читанні президентський законопроект про діяльність органів суддівського врядування, яким скорочується склад Верховного Суду з 200 до 100 суддів, запроваджується новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створюється при Вищій раді правосуддя комісія доброчесності та етики, розширюється список посад, на які поширюється люстрація.
Коментарі
Новини за темою
-
Законодавство 13 червня, 2025У США заарештували російського підприємця, який купував американські технології
-
Законодавство 14 травня, 2025Бізнес запросив у банків кредитів на енергетику на 85 мільярдів, отримав вп'ятеро менше
-
Законодавство 09 травня, 2024Аграрії можуть отримати компенсацію за купівлю сільгосптехніки вже у 64 українських виробників
-
Законодавство 07 травня, 2024У першому кварталі ФОП сплатили єдиного податку на 160% більше, ніж торік