До новин

Керівники небанківських фінустанов при банкрутстві нестимуть солідарну відповідальність

08 листопада, 2019
Законодавство
Керівники небанківських фінустанов при банкрутстві нестимуть солідарну відповідальність

Керівники небанківських фінансових установ будуть нести солідарну відповідальність у разі банкрутства компанії.

Про це повідомив член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Олександр Залєтов, передає інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Дзеркало тижня».

За його словами, відповідно до Кодексу з процедур банкрутства, що набрав чинності 21 жовтня, боржник зобов'язаний в місячний строк звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі в разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання ним грошових зобов'язань в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності).

Якщо керівник компанії-боржника допустив порушення цих вимог, він несе солідарну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів. Питання порушення керівником зазначених вимог підлягає розгляду господарським судом при здійсненні провадження по справі. У разі виявлення такого порушення про це зазначається в ухвалі господарського суду і це є підставою для подальшого спрямування кредиторами своїх вимог до боржника.

На думку Залєтова, зазначена норма не тільки дисциплінує керівників небанківських фінансових установ, оскільки безпосередньо пов'язана з їх діловою репутацією, але і забезпечить виведення з ринку неплатоспроможних учасників.

Як розповів в інтерв'ю для DT.UA Яків Смолій, голова Національного банку України, трансакційний бізнес поступово від банків переходить у небанківські фінансові установи, банки втрачають комісійні доходи.

Коментарі
Додати коментар