До новин

Із законопроєкту про неповернення Приватбанку зникла важлива правка

13 грудня, 2019
Законодавство
Із законопроєкту про неповернення Приватбанку зникла важлива правка

У законопроєкт, який має на меті неповернення Приватбанку Коломойському, не потрапила узгоджена з МВФ норма, яка дозволяє притягнути до відповідальності власників інших системних банків, виведених з ринку.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Дзеркало тижня.

Зазначається, що наразі термін ліквідації банку обмежується 5 роками, після чого пред'явити якісь претензії його екс-власникам уже не можна.

"Після закінчення строку ліквідації банку зникає юридична особа, він виключається з реєстрів, тому успішність позовів до власників таких банків фактично дорівнює нулю", - зазначає видання.

"У законопроєкт, покликаний не допустити повернення Приватбанку ексвласникам, була додана правка про те, що Фонд гарантування вкладів фізосіб може продовжувати ліквідацію системних банків, розпочату до набрання чинності цього закону, керуючись його нормами.

Запропонована в первинному варіанті поправка давала можливість судитися з ними "до переможного кінця", але в процесі узгодження проєкту, ця норма кудись зникла", - йдеться у матеріалі.

Джерело видання Економічна правда підтвердило, що законопроєкт подавали, прописавши норму про притягнення до відповідальності за доведення до неплатоспроможності системних банків.

За даними же джерел ДТ, Кабмін офіційно погодив цю поправку, але у проєкті, який залишив КМУ та був направлений у парламент, її вже немає.

Дзеркало тижня наголошує, що власники 0Віейбі Банку Бахматюк та Дельта Банку Лагун можуть уникнути відповідальності за доведення до неплатоспроможності системних банків.

Нагадаємо, ліквідація Віейбі Банку закінчується у березні 2020 року, а Дельта Банку - у жовтні 2020 року.

Коментарі
Додати коментар