Ощадбанк взявся за реструктуризацію боргів “Клубу сиру”
Ощадбанк відкрив процедуру фінансової реструктуризації заборгованості ТОВ “Клуб сиру”.
Про це повідомляє інформаційний портал “Банкрутство & Ліквідація в Україні” із посиланням на дані Секретаріату з фінансової реструктуризації.
У переліку пов’язаних осіб боржника фігурує в т.ч. ТОВ "Комо Україна", ТОВ "Комо-Експорт", ПрАТ "Дубномолоко", ТОВ "Дубровицямолоко", ТОВ "Канівсиртрейд", ПАТ "Житомирмолоко", ПрАТ "Львівський міський молочний завод", ДП "Новоград-Волинський сирний комбінат", ПАТ "ВОлодимир-Волинський КМП", ПАТ "Бродівський завод СЗМ", Fromer Holding Limited, Yratia Holding ltd, Milkonica Holding Group Limited.
За даними держреєстру, кінцевими бенефіціарами ТОВ "Клуб сиру" є Степан Івахів і діти покійного Ігоря Єремеєва (Роман і Софія) - співвласники групи “Континіум” (в яку входить у т.ч. мережа АЗС WOG, Банк інвестицій і заощаджень).
У березні 2019 року ПрАТ "Дубномолоко" (пов’язане з групою “Континіум”; випускає тверді та плавлені сири під торговою маркою «Комо») повідомляло про можливе внесення змін у кредитні договори з Укрексімбанком.
Гранична межа вартості відповідних правочинів, що зможуть вчинятися впродовж року після прийняття відповідного рішення, - 200% вартості активів компанії за даними останньої річної фінансової звітності.
Відповідно до звітності ПрАТ “Дубномолоко”, на кінець 2017 року його необоротні активи становили 322,3 млн грн, а оборотні - 414 млн грн.
09.10.2019 Госпсуд Волинської області визнав банкрутом ПАТ “Ковельмолоко” (теж пов’язане з групою “Континіум”).
18.09.2019 суд затвердив реєстр вимог кредиторів боржника, включивши в нього в т.ч. вимоги Укрексімбанку на 743,7 млн грн (як забезпечені заставою майна боржника), ТОВ “Мідас Інвестиції” - 111,5 млн грн (черга не уточнюється), ПрАТ "Галичина" - 85,8 млн грн (четверта черга), ТОВ "Молочна компанія "Галичина" - 20,7 млн грн (четверта черга).
30.08.2018 Госпсуд Львівської області визнав банкрутом ПрАТ "Галичина" (молочна компанія, яка теж пов’язана з групою “Континіум”).
Сукупний обсяг кредиторських вимог Укрексімбанку до підприємства, визнаних у судовому порядку, - 1,3 млрд грн.
У листопаді 2015 року Госпсуд Волинської області визнав банкрутом ТОВ «Українська сирна компанія», до якого, як писав Finbalance, Укрексімбанк пред’являв кредиторські вимоги на 811 млн грн, які, однак, зрештою відкликав. Тоді керівник ПАТ «Дубномолоко» (теж підконтрольне групі «Континіум») публічно запевняв, що банкрутство «Української сирної компанії» – «технічний момент», а борг компанії перед Укрексімбанком буде переведений на «Дубномолоко».
У вересні 2018 року мережа АЗС WOG заявляла, що Укрексімбанк реструктуризував її заборгованість строком на 15 років. Сума боргів при цьому не уточнювалася.
При цьому в матеріалах Госпсуду Рівненської області від 01.10.2015 щодо справи №918/861/15 про банкрутство ТОВ "Торговий дім "Континіум-Галичина" наводилася інформація, що Укрексімбанк заявляв про кредиторські вимоги до вказаної структури на 657,2 млн грн. Проте суд їх відхилив, з огляду на те, що 01.09.2015 між Укрексімбанком, ТОВ "Вог Рітейл" і ТОВ "Торговий дім "Континіум-Галичина" було укладено договір про переведення боргу.
Згідно з судовими матеріалами, предметом цього правочину було переведення на нового боржника - ТОВ "Вог Рітейл" - заборгованості за генеральною угодою №1513308N1 від 22.05.2008, що була укладена між ТОВ "Торговий дім "Континіум-Галичина" й Укрексімбанком і складалася з боргу за кредитними договорами №151309К17 від 15.05.2009, №151308К30 від 22.05.2008.
За результатами стрес-тесту, проведеного в 2019 році, в Ощадбанку за базовим макроекономічним сценарієм була встановлена потреба в капіталі на 13,5 млрд грн, а за несприятливим макросценарієм - на 28,25 млрд грн.
За даними держбанку, з урахуванням здійснених ним заходів (у т.ч. реструктуризації проблемних кредитів, - ред.), на 01.09.2019 потреба в капіталі за базовим макросценарієм зменшилася до 6,2 млрд грн, а за несприятливим макросценарієм - до 21,1 млрд грн.
За підсумками 11 місяців 2019 року Ощадбанк декларував прибуток 224 млн грн.
За результатами стрес-тесту, проведеного в 2019 році, в Укрексімбанку за базовим макроекономічним сценарієм була встановлена потреба в капіталі на 9,8 млрд грн, а за несприятливим макросценарієм - на 17,5 млрд грн.
За даними Укрексімбанку, з урахуванням здійснених ним заходів, на 01.09.2019 потреба в капіталі за базовим макросценарієм зменшилася до 3,7 млрд грн, а за несприятливим макросценарієм - до 12,2 млрд грн.
За підсумками 11 місяців 2019 року Укрексімбанк декларував прибуток 2,6 млрд грн (у жовтні був збиток 627 млн грн).
Як повідомлялося, оцінка стійкості банків базувалася на таких макроекономічних припущеннях НБУ щодо курсу: для базового сценарію - 30 грн/дол на кінець 2019 року, для несприятливого сценарію - 37 грн/дол.
Коментарі
Новини за темою
-
Борги 23 лютого, 2022 -
Борги 23 лютого, 2022"Полтаваобленерго" відсудило в "Енергоринока" майже 230 мільйонів
-
Борги 23 лютого, 2022ДІУ не переконала суди визнати припиненими її борги перед Дельта Банком
-
Борги 20 лютого, 2022