До новин

НБУ заявив банкам, що під час карантину позичальникам потрібні пільги при обслуговуванні кредитів

20 березня, 2020
Борги
НБУ заявив банкам, що під час карантину позичальникам потрібні пільги при обслуговуванні кредитів

Перший заступник Голови НБУ Катерина Рожкова під час наради з топ-менеджерами найбільших банків щодо ситуації в банківській системі в умовах карантину та режиму надзвичайної ситуації в окремих регіонах серед іншого зауважила, що НБУ зменшує регуляторне навантаження на банки, відтермінувавши проведення стрес-тестування, впровадження буферів капіталу та скасувавши виїзні перевірки банків.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на пресслужбу НБУ.

За словами Рожкової, з нових заходів, що планує Національний банк, – це відтермінування подання банками річної фінансової звітності, а також перенесення оцінки бізнес-моделей банків.

Окремо вона зупинилась на ситуації з обслуговуванням позичальниками кредитів. Позиція Нацбанку у цьому питанні така: до всіх кредитів, що станом на вечір 7 березня 2020 року були працюючими та обслуговувались, можна застосовувати пільговий режим обслуговування на період карантинних заходів, і це не матиме негативного впливу на капітал банку.

«Клієнти нервуються і просять реальних підходів реструктуризації. Починайте роботу вже зараз. Приклади реструктуризацій та застосування пільгового режиму є в наших нормативно-правових актах, зокрема у постанові №97. Підхід може бути індивідуальним у випадку з корпоративними позичальниками та стандартним у випадку з роздрібними. Особливим має бути підхід і до тих галузей, які через карантин повністю втрачають доходи і сьогодні не працюють, та до населення, яке в результаті карантинних заходів та призупинення роботи окремих компаній тимчасово не працює», – сказала Рожкова.

Вона нагадала, що Верховна Рада за ініціативою Національного банку заборонила банкам нараховувати штрафи та пені за прострочення споживчого кредиту у період з 1 березня по 30 квітня.

Коментарі
Додати коментар