До новин

У Мін’юсті вважають, що зміни до закону «Про виконавче провадження» встановлюють соціальну справедливість під час розподілу стягнутих з боржника коштів

27 травня, 2020
Законодавство
У Мін’юсті вважають, що зміни до закону «Про виконавче провадження» встановлюють соціальну справедливість під час розподілу стягнутих з боржника коштів

Зміни до Закону «Про виконавче провадження» встановлюють соціальну справедливість під час розподілу стягнутих з боржника коштів, а також усувають законодавчі прогалини, які дозволяють реалізовувати «сірі» схеми заволодіння активами.

Про це заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на пресслужбу Мін’юсту.

«Чинний Закон «Про виконавче провадження» не врегульовує питання одночасного виконання рішень щодо одного боржника різними виконавцями, що призводить до порушення встановленої вказаним Законом черговості задоволення вимог стягувачів. Виникають ситуації, коли приватний виконавець реалізовує майно для задоволення вимог одного стягувача за наявності в інших виконавців виконавчих проваджень про стягнення заробітної плати, аліментів, шкоди, завданої внаслідок кримінального або адміністративного правопорушення. Це призводить до порушення прав стягувачів. У таких виконавчих провадженнях, яким зазначені виплати, відповідно до вимог Закону, повинні повертатися першочергово, а тому внесення змін є необхідним кроком», - зазначає автор статті.

 

Серед інших стратегічних цілей Мін'юсту в царині приватного виконання — усунення законодавчих прогалин, які дозволяли реалізовувати «сірі» схеми заволодіння активами, встановлення соціальної справедливості під час розподілу стягнутих з боржника коштів, сприяння збільшенню кількості приватних виконавців, усунення значної кількості перешкод у роботі приватних виконавців. Зокрема, пропонується скасувати вимогу до осіб, які виявили намір здійснювати діяльність приватного виконавця, проходити відповідне навчання і стажування до подання заяви про допуск до складення кваліфікаційного іспиту.

Також проєкт Закону передбачає зменшення з 6-ти до 3-х місяців строку повторного складання кваліфікаційного іспиту. Окрім того, законопроект надасть приватним виконавцям можливість застосовувати до боржника такий захід впливу як тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, без звернення за його встановленням до суду, а також надасть право власною вмотивованою постановою скасовувати винесену ним же у виконавчому провадженні постанову чи інший процесуальний документ (або їх частину).

Коментарі
Додати коментар