До новин

Президент повернув із пропозиціями законопроект про подовження мораторію на стягнення валютної іпотеки

12 серпня, 2020
Законодавство
Президент повернув із пропозиціями законопроект про подовження мораторію на стягнення валютної іпотеки

Ухвалений 16 липня Верховною Радою України проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті (реєстр. № 3640) так і не був підписаний Президентом України.

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація в Україні» із посиланням на запис на сторінці законопроекту на сайті Верховної Ради.

10 серпня документ був повернутий до парламенту з президентськими пропозиціями. Текст пропозицій наразі відсутній.

Як відомо, даний законодавчий акт авторства нардепа Олександра Дубінського був схвалений та відредагований Комітетом ВР з питань фінансів, податкової та митної політики і 349 голосами народних депутатів без обговорення прийнятий відразу за основу та в цілому у сесійній залі. Тим самим мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті, був продовжений до 1 січня 2022 року.

Правники відразу розкритикували документ, оскільки, за їх словами, він створює лазівки для недобросовісних боржників і навіть може зашкодити українському інвестиційному клімату.

Зокрема, за даними НБУ, після прийняття Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» у 2014 році більша частина валютних позичальників так і не почала обслуговувати свої кредити. Мова про 44 тисяч договорів на загальну суму 29 млрд грн.

Нагадаємо, раніше Міністерство юстиції пропонувало ветувати законопроєкт №3640, який зупиняє будь-яке примусове стягнення боргів.

Коментарі
Додати коментар