До новин

Щоб збільшити ефективність ДВС, потрібно прийняти за основу законопроект про виконавче провадження, - АПВУ

16 жовтня, 2020
Законодавство
Щоб збільшити ефективність ДВС, потрібно прийняти за основу законопроект про виконавче провадження, - АПВУ

Щоб повною мірою використати потенціал приватного виконання і збільшити ефективність ДВС, народним депутатам варто взяти за основу законопроект №3726.

Про цей під час комітетських слухань "Виконання судових рішень як гарантія дієвості судового захисту", які відбулись 15 жовтня на базі комітету Верховної Ради з питань правової політики, заявив заступник голови АПВУ Олександр Сивокозов, повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на Юридичну газету.

"Системне рішення щодо реформи виконавчого провадження пропонує законопроект № 3726, який входить до Європейського пакету законопроектів (№№3726-3729). Вони зрівнюють процесуальні статуси приватних і державних виконавців. Дозволяють приватним виконавцям виконувати рішення проти держави та державних органів (а це найбільше джерело заборгованості і найбільша причина скарг українців в ЄСПЛ). Розширяють повноваження помічників приватних виконавців, щоби ми могли розвивати практику. Спрощують і роблять більш прозорими процедури доступу до професії. Запроваджують прозору і послідовну процедуру дисциплінарного контролю, яка забезпечить незалежність приватних виконавців і не дозволить боржникам чи заангажованим посадовцям застосовувати дисциплінарний контроль для тиску на приватних виконавців", - заявив Олександр Сивокозов.

Заступник голови АПВУ підкреслив, що професійна спільнота готова до зрівняння повноважень із державними виконавцями, і приватники довели це своєю роботою. За підсумками 2019 року 4 472 державні виконавці реалізували стягненого майна через систему СЕТАМ на 725,4 млн грн, а 213 приватних виконавці - на 754,8 млн грн.

"Ми також довели, що готові брати відповідальність за дисциплінарний контроль і доступ до професії. Від імені Асоціації приватних виконавців прошу депутатів взяти за основу законопроект №3726", - зазначив Олександр Сивокозов.

Під час свого виступу заступник голови АПВУ висловив думку професійної спільноти щодо законодавчої ініціативи Міністерства юстиції №3609 про виконавче провадження.

"Будь-який студент економічного факультету підтвердить - монополія завжди не ефективна. А система виконання судових рішень у нас якраз є такою монополією. Мінюст визначає правила, працює за ними (в особі Державної виконавчої служби), контролює їх дотримання. І законопроект №3609 не руйнує монополію, а цементує її", - сказав Олександр Сивокозов і навів декілька норм з мінюстівсього законопроекту. По-перше, документом скасовується норма щодо об'єму позапланових перевірок. Зараз їх можна проводити лише з питань, які стали предметом для проведення перевірки. І якщо Дисциплінарна комісія приймає рішення на підставі даних, які виходили за межі перевірки - суди скасовують такі рішення. А тепер посадовцям дають можливість шукати порушення, аж поки не знайдуть. По-друге, питання, які були предметом перевірки, хочуть дозволити перевіряти повторно. Тобто тероризувати нескінченними перевірками. По-третє, скасовується догана як вид дисциплінарного стягнення. Основним видом покарання стане призупинення на 6 місяців або припинення діяльності. Приватні виконавці фактично позбавляються можливості оскаржити ці рішення у суді. По-четверте, Асоціація приватних виконавців позбавляється права погоджувати проєкти нормативно правових актів.

"Тобто, замість вирішити системно проблеми виконання судових рішень, законопроект Мінюсту ставить незалежну професію у повністю залежне становище", - додав Сивокозов.

Коментарі
Додати коментар