До новин

Через карантин кінотеатри розглядають можливість тимчасового закриття

25 листопада, 2020
Банкрутство підприємств
Через карантин кінотеатри розглядають можливість тимчасового закриття

Через "карантин вихідного дня" кінотеатри допускають, що тимчасовозачиняться. Деякі мережі вже працюють у технічному дефолті.

Про це пише у своїй статті на 112.ua журналіст Ірина Шостак, повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація».

"Ми сподівалися, що глядач скучив за великим екраном, тому що під час карантину глядачі запитували про дату відкриття, писали, що дуже чекають на можливість походів у кіно, вболівали за нас. Але збори за перший місяць, за липень (відкрилися кінотеатри 2 липня), становили приблизно 10% від нашої середньостатистичної норми відвідуваності", - розповідає менеджер з реклами київського кінотеатру "Сінема Сіті" Тетяна Ушакова.

Через нові обмеження мережа не розраховує й на ті 30-40% відвідуваності та заробітку, яких дійшла в жовтні.

Положення галузі ілюструють і показники відвідуваності кінотеатру "Оскар", де в післякарантинний період кінотеатри показували зниження відвідуваності на 75%, при цьому вихідні - це 70% заробітку за тиждень.

Посилаючись на нерентабельність роботи в будні та велику кількість боргів, у кінотеатрах говорять про ймовірне тимчасове та навіть повне закриття.

"Від червня закривається певна кількість кінотеатрів, на їх місцях з'являються супермаркети. Ми не маємо інших варіантів, будемо закриватися самі, оскільки не можемо витримувати збитків. Ми працюємо в технічному дефолті, виживаємо виключно за рахунок передоговорів з партнерами. Якщо хтось із них скаже, що перестає давати товар під "чесне слово", так би мовити, "на майбутнє", то в цій точці ми банкрути. Передбачаю, що нас це чекає протягом 1-2 тижнів", - говорить генеральний директор Multiplex Роман Романчук.

Ба більше, рішення чиновників може коштувати Україні не лише кількості розважальної інфраструктури в містах, але й національного продукту - "загибель" кінотеатрів спричинить закриття дистриб'юторів, що поставить хрест не тільки на всій галузі кінопрокату, а й на національному кіновиробництві, на яке Україна вже витратила сотні мільйонів гривень.

Коментарі
Додати коментар