До новин

«Укрбурштин» буде через суд повертати вилучену правоохоронцями сировину

06 серпня, 2015
Резонансні справи
«Укрбурштин» буде через суд повертати вилучену правоохоронцями сировину

Державне підприємство «Укрбурштин», що зараз перебуває у стані санації, готове через суд домагатися повернення 2,6 тонни бурштину, який правоохоронні органи вилучили у Рівненській області 4 серпня.

Про це заявила арбітражний керуючий компанії «Укрбурштин» Олена Левкович на прес-конференції, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

«Ми будемо подавати в суд, щоб повернути нам цю сировину», – сказала вона.

Левкович пояснила, що компанія знаходиться у процедурі санації і не має можливості самостійно проводити геологорозвідувальні роботи на ділянці площею понад 1 тис. га, на які вона має всі необхідні дозвільні документи. Для цих робіт «Укрбурштин» залучив три приватні компанії, з якими уклав відповідні договори.

Вона додала, що вилучений бурштин був підготовлений для проведення експертизи, яка повинна була встановити, що це дійсно бурштин, і визначити стартову ціну для його продажу. Для цієї мети компанія «Укрбурштин» почала пошук торгуючої компанії.

За словами Левкович, продаж був схвалений комітетом кредиторів компанії, а виручені гроші повинні були піти на погашення боргів «Укрбурштину».

Вона запевняє, що правоохоронним органам були своєчасно надані всі необхідні документи, що підтверджують законність видобутку цієї партії бурштину.

Нагадаємо, у вівторок спеціальна група МВС за участю Державної фіскальної служби вилучила у Рівненській області 2,6 тонни бурштину. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що цей бурштин був здобутий незаконно і готувався до контрабандної відправки за кордон. Його вартість, за попередніми оцінками, становить близько 3 млн доларів.

Також Аваков пообіцяв назвати в цій справі «одіозні імена».

Арсеній Яценюк у свою чергу заявив, що бурштин потрібно продати на аукціоні.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, у середині лютого директор «Укрбурштину» Павло Ніколаєнко заявив, що підприємство намагаються збанкрутити росіяни, яким не вигідна конкуренція України на ринку бурштину.

Коментарі
Додати коментар