До новин

Збиткова компанія екс-міністра Близнюка стягнула з ДП «Енергоринок» 53 млн грн

06 серпня, 2015
Резонансні справи
Збиткова компанія екс-міністра Близнюка стягнула з ДП «Енергоринок» 53 млн грн

Суд стягнув з ДП «Енергоринок» 52,73 млн грн на користь ТОВ «Вітряний парк Новоазовський» як оплату вартості отриманої електроенергії.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Наші гроші».

Згідно із матеріалами справи, рішення Госпсуд Києва прийняв 22 липня, у 2011 році ДП «Енергоринок» підписало договір з ТОВ «Вітряний парк Новоазовський» щодо поставок електроенергії. Заявлена компанією сума 52,73 млн грн стосується поставок за березень-квітень поточного року.

Водночас у березні-квітні Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, прийняла низку постанов, якими внесено зміни до алгоритму розподілу коштів оптового ринку електроенергії.

Зокрема вирішено не перераховувати платежі виробникам електричної енергії, обладнання яких знаходиться на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, відповідно до переліку Міненерговугілля.

«Вітряний парк Новоазовський» був включений у цей перелік. Тому з часу прийняття цих постанов ДП «Енергоринок» здійснювало нарахування коштів компанії «Вітряний парк Новоазовський», але проплати не здійснювало.

У квітні цього року ТОВ «Вітряний парк Новоазовський» і ВЕО «Вітроенергопром» добилися в суді виключення їх із переліку електростанцій, що працюють на неконтрольованій Україною території.

Міністерство енергетики і вугільної промисловості 15 липня подало касаційну скаргу у Вищий адмінсуд. Час розгляду скарги невідомий.

Тим часом, «Вітряний парк Новоазовський» подав позов про стягнення 52,73 млн грн., вказуючи, що зупинка грошових розрахунків завдала збитків підприємству, унеможливила вчасність виплати зарплат і податків, розрахунків з контрагентами тощо.

Суд визнав вимоги обґрунтованими і зобов’язав ДП «Енергоринок» розплатитися за електроенергію.

Щодо компанії «Вітроенергопром», то вона подала аналогічний позов і намагається стягнути 29,14 млн грн. Попередньо розгляд справи призначався на 20 липня. Наразі ріішення у справі не опубліковане.

Компаніями «Вітряний парк Новоазовський» та ВЕО «Вітроенергопром» через низку компаній володіє Олена Близнюк, невістка Анатолія Близнюка, екс-міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, у минулому нардепа від Партії регіонів і губернатора Донецької області.

Наадаємо, у квітні 2015 року депутат від БПП Сергій Лещенко заявляв, що у лютому керівництво держпідприємства «Енергоринок» перевело півмільярда гривень підприємствам у зону АТО.

Лещенко зазначив, що 200 млн. гривень тоді отримав Олександр Янукович на «Донбасенерго» та 300 млн. гривень – Рінат Ахметов на «Східенерго» за електроенергію, яка булла витрачена на окупованих бойовиками територіях.

«Гроші було переведено ДП «Енергоринок» за рішенням судів, в день винесення ухвал, за 25 хвилин до завершення робочого дня, без оскарження та попри рішення РНБОУ не сплачувати в зону АТО», - звернув увагу нардеп.

Коментарі
Додати коментар