До новин

"Центренерго" просить уряд розглянути питання реструктуризації боргів

26 лютого, 2021
Борги
"Центренерго" просить уряд розглянути питання реструктуризації боргів

Гендиректор ПАТ "Центренерго" Олександр Корчинський звернувся до урядовців з проханням провести нараду під головуванням Міненерго за участю самої компанії, НАК "Нафтогаз", ПрАТ "НЕК "Укренерго" та ДП "Енергоринок" для вироблення механізму реструктуризації боргів компанії за газ.

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на пресслужбу компанії.

"Уже 2 березня "Центренерго" має розрахуватися з ТОВ "ГК "Нафтогаз трейдинг". Однак, враховуючи дебіторську заборгованість ДП "Енергоринок" у майже 1,5 мільярда гривень, що утворилася ще за старої моделі ринку, а також борг НЕК "Укренерго", який не може бути погашений через власну значну дебіторську заборгованість "Укренерго", вільних коштів для незапланованих витрат ПАТ "Центренерго" не має.

А штрафні багатомільйонні санкції за контрактом знищать економіку ПАТ "Центренерго". Переговори з ТОВ "ГК "Нафтогаз трейдинг" про реструктуризацію поки тривають. Між тим, питання боргів перед державними компаніями енергетичного сектору має системний характер і потребує вирішення на державному рівні", - йдеться у позиції "Центренерго".

За словами Корчинського, темою для другої наради є перспективи поставок тепловій генерації в наступному опалювальному сезоні вугілля вітчизняного видобутку.

Нагадаємо, ПАТ "Центренерго" звернулось до уряду з проханням допомогти знизити ціну поставок газу тепловим електростанціям компанії і отримати відстрочку оплати, оскільки вважає ситуацію із значним використанням природного газу "форс-мажором".

итуація із запасами вугілля на складах ТЕС залишається критичною, а щоденне зменшення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС - це може спровокувати виникнення загальносистемної аварії в об’єднаній енергосистемі України.

Коментарі
Додати коментар