До новин

Онлайн-арешт рахунків за борги: як це відбуватиметься

06 травня, 2021
Борги
Онлайн-арешт рахунків за борги: як це відбуватиметься

Не виплачуєте аліменти, прострочили сплату комунальних чи штрафу за порушення ПДР тощо? Будьте готовими, що ваші банківські рахунки арештують та спишуть кошти, необхідні для погашення заборгованості.

Як саме це відбуватиметься повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на Мін'юст.

У Департаменті державної виконавчої служби Міністерства Юстиції зазначили, що, відповідно до законодавства України, звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації. Про звернення стягнення на майно боржника виконавець виносить постанову.

Стягнення на майно боржника звертається в розмірі та обсязі, необхідних для виконання за виконавчим документом, з урахуванням стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів, накладених на боржника під час виконавчого провадження, основної винагороди приватного виконавця.

6 квітня, набрав чинності наказ Міністерства юстиції України, яким було внесено зміни до наказу Мін'юсту «Про затвердження Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів».

З набранням чинності наказу положення цього Порядку щодо автоматизованого арешту коштів поширюватимуться на усі категорії виконавчих документів, які передбачають стягнення коштів з боржників – фізичних та юридичних осіб, а також положеннями передбачено автоматизацію процесу отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках.

Слід зазначити, що цей Порядок визначає процедуру автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження шляхом інформаційної взаємодії державних або приватних виконавців та банків.

Таким чином, з прийняттям змін, стосовно усіх боржників може застосовуватися процедура автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках.

Також примусове списання коштів з рахунків, які відкриті боржниками в банках, здійснюється на підставі платіжної вимоги виконавця, яка на сьогодні оформлюється у паперовому вигляді.

"Наразі Мін’юстом розроблено відповідний проєкт наказу, яким буде запроваджено електронний документообіг платіжних вимог між органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями та банками, органами Державної казначейської служби України", - додали у відомстві.

Коментарі
Додати коментар