До новин

У Раді розмірковують над запровадженням продажу заставного майна боржника через систему е-торгів

18 травня, 2021
Законодавство
У Раді розмірковують над запровадженням продажу заставного майна боржника через систему е-торгів

На розгляд народним депутатам подано законопроєкт щодо запровадження продажу заставного майна боржника через систему електронних торгів, шляхом внесення змін до Податкового кодексу.

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на відповідний проєкт закону.

На даний час продаж заставного майна платників податків здійснюється на публічних торгах шляхом проведення біржових торгів та цільових аукціонів, що організовуються на біржовому ринку за поданням контролюючих органів, та через торгівельні організації.

Водночас автори законопроекту вважають, що «класичні» біржові торги можуть не відповідати ряду критеріїв, у результаті чого держава та боржники втрачають кошти та довіру до наведеного механізму реалізації заставного майна.

Сучасні інформаційні технології набирають оберту в усіх сферах суспільних відносин, у  тому числі і в податкових. Ініціатори проекту Закону переконані, що функціонуюча система PROZORRO.ПРОДАЖІ порівняно з «класичними біржовими торгами», які втрачають свої позиції, показує себе як прозора та ефективна система з реалізації, націлена на створення конкурентного середовища у сфері публічних торгів і на запобігання проявам корупції у цій сфері тощо.

Законопроектом № 5483 пропонується закріпити на законодавчому рівні можливість продажу заставного майна боржника через систему електронних торгів на авторизованих електронних майданчиках шляхом проведення електронних аукціонів, у порядку та на умовах, визначених Регламентом електронної торгової системи, або на публічних торгах.

Прийняття документу Радою має створити єдину електронну торгову систему з продажу майна платників податків, що перебуває у податковій заставі, що надасть можливість залучати якомога більшу кількість учасників, створити конкурентне середовище у сфері публічних торгів, створити паритетні умови, запобігання проявам корупції та зниження ризиків до мінімуму, розвиток відкритої та добросовісної конкуренції, зручний для усіх учасників процес та якісний сервіс користувачам, уникнення монополізації на ринку електронних торгів тощо.

Коментарі
Додати коментар