Колекторською діяльністю хочуть займатися 64 компанії – регулятор
Місячний термін подання документів для реєстрації юридичних осіб, що мають намір набути статус колекторської компанії, завершився 13 серпня, документи подали 64 компанії.
Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на пресслужбу НБУ.
"Йдеться про компанії, які на день введення в дію відповідних законодавчих вимог здійснювали діяльність з врегулювання простроченої заборгованості і мали намір надалі здійснювати таку діяльність.
Так, пакети документів подали 64 компанії-заявників, з них 12 небанківських фінансових установ та 52 юридичних осіб без ліцензій на надання фінансових послуг", - пояснили в регуляторі.
Зазначається, що Нацбанк має 30 робочих днів для розгляду кожного пакету документів.
"За результатами розгляду НБУ обов’язково повідомить кожного заявника про успішну реєстрацію або про відмову в реєстрації", - зазначають у НБУ.
Регулятор нагадав, що лише компанії, які будуть зареєстровані у реєстрі, матимуть право продовжувати надавати послуги врегулювання заборгованості за споживчими кредитами на користь інших осіб.
А у разі відсутності у реєстрі колекторських компаній відомостей про юридичну особу після 14 жовтня 2021 року, кредитодавець чи новий кредитор зобов’язані будуть достроково розірвати договір із такою юрособою.
"Обов’язок подати до НБУ відомості для включення до реєстру колекторських компаній у місячний строк поширювався на компанії, які на день введення в дію закону № 1349-IX вже мали укладені договори з кредитодавцем або новим кредитором та мали намір надалі здійснювати діяльність з врегулювання простроченої заборгованості за договором зі зазначеними особами.
Інші юридичні особи необмежені щодо строків звернення до Національного банку з метою набуття статусу колекторської компанії", - роз'яснив Нацбанк.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон, що серед іншого заборонить колекторським компаніям вдаватися до шантажу боржників.
Коментарі
Новини за темою
-
Законодавство 13 червня, 2025У США заарештували російського підприємця, який купував американські технології
-
Законодавство 14 травня, 2025Бізнес запросив у банків кредитів на енергетику на 85 мільярдів, отримав вп'ятеро менше
-
Законодавство 09 травня, 2024Аграрії можуть отримати компенсацію за купівлю сільгосптехніки вже у 64 українських виробників
-
Законодавство 07 травня, 2024У першому кварталі ФОП сплатили єдиного податку на 160% більше, ніж торік