До новин

«Укрбурштин» намагається захопити офшорна компанія вартістю 4 фунти

27 серпня, 2015
Резонансні справи
«Укрбурштин» намагається захопити офшорна компанія вартістю 4 фунти

Єдиним власником боргів державної компанії «Укрбурштин», яка вже 10 років перебуває під процедурою банкрутства, намагається стати офшорна британська компанія Thamesvest LTD.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на материнську компанію «Укрбурштина» – «Українські поліметали».

Згідно з повідомленням, доручення перевести боргові права на цю компанію від нинішніх кредиторів отримала арбітражний управляючий Олена Левкович. У свою чергу Міністерство економічного розвитку і торгівлі вимагало припинити процедуру банкрутства «Укрбурштина» повернути його під контроль держави.

Компанія Thamesvest LTD була зареєстрована у Лондоні 7 липня цього року. Її власниками є у свою чергу три офшорні компанії, а уставний капітал – 4 фунти стерлінгів. Керівником компанії зазначений директор за наймом Марк Райнер, який, за даними ресурсу CompanyCheck, наразі керує сімома компаніями.

Також вказано, що Райнер зареєстрований у Києві по вулиці Пушкінській 39, квартира 6.

Як відомо, підставою для банкрутства «Укрбурштину» був її борг розміром 7,2 мільйона гривень. У свою чергу в «Українських поліметалах» стверджують, що цей борг є мізерним у порівнянні з тими обсягами бурштину, які компанія регулярно видобуває, а сама процедура банкрутства є прикриттям для позбавлення держави контролю над підприємством і передачі його у приватні руки.

4 серпня правоохоронці затримали 2,6 тонни нелегального бурштину вартістю близько трьох мільйонів доларів. Пізніше Левкович заявила, що бурштин легальний і належить «Укрбурштину». У свою чергу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що компанія за всю свою історію офіційно не видобула такий обсяг бурштину.

Коментарі
Додати коментар