До новин

Змінюється порядок подання апеляційних і касаційних скарг - КГС

12 жовтня, 2021
Законодавство
Змінюється порядок подання апеляційних і касаційних скарг - КГС

У зв’язку з початком офіційного функціонування підсистем (модулів) ЄСІТС змінюється порядок подання апеляційних і касаційних скарг.

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на КГС.

Наголошується, що рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС).

Пунктом 2 параграфа 2 розділу 4 Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» підсистеми (модулі) ЄСІТС починають функціонувати через 30 днів з дня опублікування Вищою радою правосуддя відповідного оголошення.

У газеті «Голос України» від 4 вересня 2021 року № 168 (7668) Вищою радою правосуддя опубліковано оголошення про початок функціонування підсистем (модулів) ЄСІТС «Електронний кабінет», «Електронний суд», підсистем відеоконференцзв’язку.

Отже, зазначені в оголошенні Вищої ради правосуддя підсистеми (модулі) ЄСІТС розпочали офіційно функціонувати з 5 жовтня 2021 року.

З початку функціонування підсистем  ЄСІТС «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв’язку змінюється порядок подання апеляційних і касаційних скарг.

Апеляційні скарги у випадках, коли Верховний Суд переглядає судові рішення як суд апеляційної інстанції (частина друга статті 253 Господарського процесуального кодексу України), касаційні скарги (стаття 289 Господарського процесуального кодексу України) подаються безпосередньо до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Крім того, відповідно до вимог процесуального законодавства (пункту 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України) адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб'єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов'язковому порядку.

КГС звертає увагу на необхідність забезпечення виконання зазначених вимог процесуального законодавства щодо здійснення обов’язкової реєстрації офіційної електронної адреси в ЄСІТС за вебпосиланням: cabinet.court.gov.ua.

Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС у добровільному порядку.    

Реєстрація в Електронному кабінеті здійснюється виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису.

З інструкціями та рекомендаціями щодо реєстрації в ЄСІТС можна ознайомитися за цим вебпосиланням.

Коментарі
Додати коментар