До новин

Ахметов і співінвестори «Мрії» втратили понад $1,3 млрд

07 вересня, 2015
Резонансні справи
Ахметов і співінвестори «Мрії» втратили понад $1,3 млрд

Своїми діями керівництво агрохолдингу «Мрія» заподіяло майновий збиток «Першому українському міжнародному банку» (контролює бізнесмен Рінат Ахметов), «УкрСиббанку» та іншим кредиторам на суму понад 1,3 млрд доларів.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на ухвалу Печерського суду Києва від 31 серпня 2015 року, розміщену в Єдиному реєстрі судових рішень.

Зокрема, згідно судової ухвали, суд відкрив доступ слідчим МВС до документів Антимонопольного комітету. Вони шукають докази проти співвласників агрохолдингу «Мрія», підозрюваних у привласненні 1,3 млрд доларів інвесторів.

З матеріалів судової справи з'ясувалося, що Головне слідче управління МВС веде розслідування, розпочате в минулому році, за фактом шахрайства з кредитами «Першого українського міжнародного банку», компанії Ashmore Emerging Markets Corporate High Yield Fund Limited та інших кредиторів в особливо великих розмірах на суму понад 1,3 млрд. доларів. В афері слідчі підозрюють керівництво та співвласників агрохолдингу «Мрія».

Було встановлено, що в 2010-2014 рр. колишні топ-менеджери «Мрії» під керівництвом співвласника Миколи Гути «свідомо маніпулювали фінансовими показниками агрохолдингу, використовуючи понад 300 підконтрольних підприємств у Києві, Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій та Київській областях. Зокрема, закуповували продукцію агрохолдингу за завищеними цінами, виступали контрагентами за фіктивними контрактами. Це дозволило демонструвати значно вищу рентабельність порівняно з іншими сільськогосподарськими виробниками.

«Фіктивні показники використовувалися керівництвом агрохолдингу для введення в оману фінансових інститутів та інституційних інвесторів з метою отримання додаткових фінансових ресурсів», - йдеться в матеріалах справи.

Окрім того, аграрії вдавалися до незаконного виведення належних «Мрії» активів. Ці гроші використовувалися в приватних цілях та для підтримки бізнес-проектів посадових осіб, не пов'язаних з безпосередньою діяльністю агрохолдингу.

Своїми діями керівництво агрохолдингу «Мрія» «заподіяло майновий збиток «Першому українському міжнародному банку», «УкрСиббанку» та іншим кредиторам на суму понад 1,3 млрд доларів, підрахували слідчі.

З'ясувалося, що гроші інвесторів перераховувалися на кіпрську «Мрія Агро Холдинг Паблік Лімітед», засновниками якої були члени сім'ї Гути, а звідти вони йшли на розрахункові рахунки підприємств агрохолдингу в Україні.

29 грудня 2014 року було складено повідомлення про підозру співвласнику «Мрії» Миколі Гуті. 20 січня 2015 року Інтерпол опублікував повідомлення про оголошення його в міжнародний розшук.

Для збору доказів МВС попросило надати доступ до документів Антимонопольного комітету України, пов'язаних з діяльністю агрохолдингу.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, агрохолдинг "Мрія", групи "ТАКО", "Амарант" та компанія "Сінтал Д" очолюють список найбільших боржників-аграріїв, що загалом заборгували кредиторам близько 1,5 млрд доларів.

 

Коментарі
Додати коментар