До новин

Фонд держмайна пропонує варіанти продажу ОГХК

04 лютого, 2022
Продаж
Фонд держмайна пропонує варіанти продажу ОГХК

Фонд державного майна України запропонував уряду чотири варіанти щодо приватизації АТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія", продаж якого вже тричі зривався.

Про це Укрінформу розповів голова ФДМУ Дмитро Сенниченко, повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація».

Фонд держмайна запропонував 4 варіанти. Перший полягає в спробі весною цього року провести четвертий аукціон за умовами, подібними до тих, за яким проводилися попередні три конкурси. Тобто, учасникам необхідно оплатити реєстраційний (60 тис. грн) і гарантійний (185 млн грн) внески, а також подати затверджений пакет документів до Фонду держмайна. Переможцем стане той, хто запропонує найбільшу суму за 100% акцій ОГХК (стартова ціна - 3,7 млрд грн).

Другий варіант відрізняється від першого тим, що учасникам аукціону будуть надані гарантій щодо захисту майбутніх інвестицій, що допоможе залучити додаткових іноземних та вітчизняних інвесторів.

Третій варіант передбачає зменшення ціни на держпакет акцій АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія». Сенниченко уточнив, що такий розвиток подій може викликати неабиякий політичний «хайп», адже актив дуже привабливий та цінний з точки зору видобутку корисних копалин.

Четвертий варіант пов’язаний із ухваленням законопроєкту, який наразі зареєстрований у Верховній Раді та дозволяє приватизувати об’єкт навіть у тому разі, коли на торги прийде лише один учасник. В такому випадку потенцій покупець матиме право придбати ОГХК за стартовою ціною.

Нагадаємо, ОГХК було утворено у 2014 році шляхом об’єднання потужностей Вільногірського гірничо-металургійного комбінату у Дніпропетровській області та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату у Житомирській області. У 2016 році Кабмвн відніс ОГХК до списку компаній, що підлягають приватизації, але з того часу компанію не було приватизовано через переноси аукціонів, зокрема через недостатню кількість учасників.

Міжнародні компанії заявляють, що не готові до участі в приватизаційному аукціоні за браком гарантій захисту великих інвестицій із боку уряду.

Коментарі
Додати коментар