Китайські компанії захоплюють ключові ринки Росії
Китайські компанії витісняють у РФ російські компанії з ключових ринків.
Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України.
"Російська економіка стикається зі збільшуваним тиском з боку так званих "дружніх" країн, які швидко займають ніші, що залишаються порожніми через інвестиційну паузу. Висока ключова ставка, неефективна монетарна політика та скорочення бюджетного імпульсу фактично паралізують внутрішніх виробників", - йдеться в повідомленні.
Формальні показники інвестицій в основний капітал на вигляд стабільні, але це – лише відображення старих активів, тоді як реальне падіння сягає 1,5 %.
Зазначається, що експортні доходи вже скоротилися на 20%, а зростання податкового навантаження, включно з ПДВ, додатково обмежує можливості бізнесу.
Промисловці прямо вказують на уповільнення зниження ключової ставки та високу вартість кредитів як головні бар'єри для розвитку.
"Як результат – ринок відкривається для китайських постачальників обладнання та продукції, які без значних вкладень отримують контроль над сегментами, що втрачають російські компанії", - зазначається в повідомленні.
Найбільш показовим є ринок важких вантажівок. За січень–жовтень 2025 року продаж машин масою понад 14 тонн впав на 54 %, а сегмент магістральних тягачів – на 71 %. Загалом зареєстровано лише 37,9 тис. важких автомобілів, що на 57 % менше, ніж торік.
Попри формальне лідерство російського виробника "КАМАЗ" з часткою 29,5 %, китайські Sitrak (16,3 %), Shacman (10,8 %) і FAW (9 %) фактично витісняють його з ринку. Додає тиску й білоруський "МАЗ" із 7,2 %.
Коментарі
Новини за темою
-
Новини 03 грудня, 2025У Мінекономіки назвали суму, яка передбачена на компенсацію воєнних ризиків для бізнесу
-
Новини 03 грудня, 2025Зеленський заявив про 2 нових санкційних рішення проти Росії
-
Новини 03 грудня, 2025Керівники фінустанов назвали ризики бізнесу в Україні: на друге місце піднялася корупція
-
Новини 03 грудня, 2025