До новин

Топ-менеджер «Укрзалізниці» попросив повернути його заарештовані мільйони

09 жовтня, 2015
Резонансні справи
Топ-менеджер «Укрзалізниці» попросив повернути його заарештовані мільйони

Адвокат першого заступника гендиректора «Укрзалізниці» Максима Бланка подав клопотання до суду з вимогою повернути його клієнту 7 млн гривень і близько півмільйона доларів, заарештованих після обшуків в його службовому кабінеті та за місцем проживання.

Про це стало йдеться в матеріалах справи Печерського суду Києва, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Першу інстанцію».

Адвокат екс-керівника «Укрзалізниці» Максима Бланка подав клопотання до суду про зняття арешту 4 вересня 2015 року.

Як відомо, Генпрокуратура веде розслідування про заволодіння державними коштами топ-менеджментом «Укрзалізниці». Провадження за справою було відкрите 18 вересня 2014 року.

Колишнє керівництво залізниці підозрюють у тому, що в 2013-2014 роках у змові з іншими особами вони незаконно заволоділи великою сумою державних коштів.

Арешт був накладений за клопотанням Головного слідчого управління Служби безпеки України на гроші, знайдені в службовому кабінеті та в будинку у Максима Бланка. Під час обшуків оперативники виявили там значні суми: 17,2 тис. доларів і 1,5 тис. євро (у кабінеті), а за місцем проживання Бланка – 7,13 млн гривень і 430,88 тис. доларів.

Захисник підозрюваного посилається на те, що в застосуванні цього заходу відпала необхідність. Прокурори запевняли суд, що арешт все ще актуальний.

Як сказано в матеріалах слідства, Максим Бланк, який з квітня 2014 обіймає посаду першого заступника директора «Укрзалізниці», не зміг надати слідству «повної і достовірної інформації» про походження вилучених під час обшуків грошей.

Рік тому слідчий суддя Шевченківського суду, розглядаючи питання про арешт багатомільйонних сум врахував, що пояснення Бланка «мали суперечливий характер, зокрема, суперечили тим поясненням, які він надавав у ході обшуків». Зокрема, коли представники правоохоронних органів знайшли гроші, він пояснював, що вони отримані від продажу корпоративних прав, надання позик і т.д., але належного доказу не надав.

Тоді ж Шевченківський суд прийшов до висновку, що пояснення Бланка не відповідають також інформації в декларації чиновника про його майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік.

З цієї причини у вересні 2015-го року суддя Печерського суду, який розглянув клопотання про зняття арешту, прийшов до висновку, що в матеріалах, долучених до клопотання про арешт майна, міститься достатньо даних про необхідність арешту отриманих коштів.

Адвокатам Бланка було відмовлено.

Нагадаємо, в жовтні 2014 року, в інтерв'ю телеканалам глава СБУ Валентин Наливайченко повідомив, що Служба безпеки спільно з Генпрокуратурою провели 19 обшуків в «Укрзалізниці» та вилучили понад 7 млн ​​гривень і $1 млн готівкою.

«У Державній адміністрації залізничного транспорту України роки діяв синдикат з відмивання грошей. Його небезпека в тому, що кожен залізничний вокзал, кожне підприємство-постачальник залізниці, страхові компанії - все це було вибудувано злочинцями від влади в єдину систему відмивання і розкрадання коштів державного підприємства », - заявляв керівник СБУ.

Нагадаємо, Максим Бланк з квітня 2014 обіймав посаду головного радника гендиректора консультативно-координаційної групи Адміністративного управління Державної адміністрації залізничного транспорту України, а 16 квітня 2014 року він був призначений першим заступником гендиректора залізничних доріг.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, фінплан «Укрзалізниці» передбачає 47 млн річних збитків.
Коментарі
Додати коментар