До новин

Lauffer Group Лєщинського не виплатила Авант-Банку 183 млн грн

20 жовтня, 2015
Резонансні справи
Lauffer Group Лєщинського не виплатила Авант-Банку 183 млн грн

ПАТ «Авант-Банк» набув права власності на об'єкт площею 11,2 га, що належав компанії засновника Олександра Лєщинського, нерухомість у Дарницькому районі м. Києва перейшла у власність банку внаслідок невиконання позичальником ТОВ «ТК «Урожай»та його поручителем ТОВ «Централізована енергопостачальна компанія» умов іпотечного договору - відмовою сплатити боргу у сумі 183 млн грн.

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі фінустанови.

«16 жовтня представники банку, приватної охоронної компанії та виконавчої служби у супроводі виконавчого директора ТОВ «Централізована енергопостачальна компанія» зайшли у будівлю заводоуправління, де пред'явили усі необхідні документи, що засвідчують права власності на об'єкт. При цьому були присутні представники правоохоронних органів, які були заздалегідь попереджені», - йдеться в повідомленні.

За інформацією прес-служби Авант-Банку, ТОВ «ТК «Урожай» у липні 2010 році оформило кредит у «Кредитпромбанку» на суму 126 млн грн. Згодом права вимоги до позичальника перейшли до «Дельта банку». У лютому 2015 року права вимоги були передані в заставу до ПАТ «Авант-Банк».

Після визнання «Дельта банку» неплатоспроможним, «Авант-Банк» набув всіх прав та обов'язків кредитора за кредитними та іпотечними договорами товариства «Урожай», укладеними з попереднім кредитором.

Авант-Банк неодноразово звертався до ТОВ «ТК «Урожай» та поручителя, ТОВ «Централізована енергопостачальна компанія» із вимогою покрити заборгованість за кредитом, яка станом на лютий 2015 року становила 126 млн грн боргу за тілом і понад 57 млн грн боргу за відсотками. Крім того, в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна 25.03.2015 р. було зареєстроване звернення стягнення на предмет застави, тобто на права вимоги до ТОВ «ТК «Урожай» за кредитним договором та відповідно за всіма договорами, що забезпечують виконання зобов'язань за ним, у т. ч. договором поруки ТОВ «Централізована енергопостачальна компанія».

Утім, як зазначається, жодна з компаній не відреагувала належним чином на ці вимоги. Відтак, керуючись умовами іпотечного договору, відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 26.08.2015 р. Авант-Банк набув права власності на об'єкт нерухомого майна, що належало ТОВ «Централізована енергопостачальна компанія», загальною площею 112 853,4 кв. м.

Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень було ухвалене реєстратором 21.08.2015 р.

Згідно із даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, кінцевим бенефіціаром ТОВ «ТК «Урожай» та ТОВ «Централізована енергопостачальна компанія» є Лєщинський Олександр Олегович, власник аграрної групи Lauffer, колишній народний депутат України від Партії регіонів (1998 - 2012 роки).

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, за останні півроку закрилося 32 підрозділи Авант-банку.

Коментарі
Додати коментар