До новин

Нардеп Мартиненко може втратити заморожені гроші через банкрутство швейцарського банку

30 жовтня, 2015
Резонансні справи
Нардеп Мартиненко може втратити заморожені гроші через банкрутство швейцарського банку

Органи фінансового нагляду Швейцарії (FINMA) оголосили банкрутом Bank Hottinger & Cie AG, в якому на заморожених рахунках знаходяться гроші депутата Верховної Ради Миколи Мартиненка.

Про це  повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Німецьку хвилю».

Наразі вже призначено компанію-ліквідатора банку, який прийматиме заявки від кредиторів і клієнтів банку на відшкодування коштів.

Саме у банку Hottinger заморожені кошти на швейцарських рахунках українського депутата Мартиненка.

Як підтвердила прокуратура Швейцарії, нею проти Мартиненка ще з 2013 року розслідується кримінальна справа за підозрою у хабарництві і відмиванні грошей.

Мова йде про про 30 млн швейцарських франків. Як писало швейцарське видання Sonntagszeitung, на рахунках Мартиненка у Швейцарії заморожені хабарі від чеської компанії Skoda SA, отримані за сприяння в отриманні контрактів на одній з українських АЕС.

Однак Мартиненко продовжує наполягати на відсутності в Швейцарії справи проти нього.

Цілком імовірно, що гроші, у виведенні яких у Швейцарію підозрюють Мартиненка, справді заморожені саме в банку Bank Hottinger & Cie.

Такий висновок можна зробити з документів апеляційної палати Федерального суду у кримінальних справах, яка розглядала позов низки офшорних компаній в інтересах українського депутата з вимогою розморозити частину коштів на рахунках підозрюваного для оплати його швейцарських адвокатів.

Річ у тому, що з огляду на вимоги законодавства про банківську таємницю у матеріалах справи банк називають лише ініціалами - Bank H. & Cie SA, Z. Під такі ініціали підпадає лише один швейцарський банк, а саме - Bank Hottinger & Cie, Zürich.

Як наголошується, навіть якщо кримінальну справу не буде доведено до кінця і рахунки Мартиненка розморозять, він навряд чи побачить всі гроші через те, що фінустанова збанкрутувала.

Гарантовано отримають свої гроші лише ті вкладники Hottinger, на рахунках яких менше ста тисяч франків, повідомили у FINMA.

Вимоги дрібних клієнтів на даний момент становлять 42 мільйони франків, а загалом на балансі банку 145 мільйонів.

«Гроші, які залишаться після виплат дрібним вкладникам, будуть поетапно виплачуватися великим клієнтам. Їх близько двохсот. Коштів на повернення грошей у повному обсязі не вистачить», - повідомив речник FINMA.

«Швейцарія взяла курс на легалізацію у банківській сфері. А банкрутство банку Hottinger - показовий приклад того, що деяким банкам не вдається перейти на нові правила гри і вести бізнес за довгостроковою стратегією зростання. Hottinger доводиться боротися з тягарем проблем з часів «чорних грошей», - сказав швейцарський фінансовий експерт Бернгард Коє.

Коментарі
Додати коментар