До новин

Ferrexpo повідомила про арешт часток у двох ГЗК через справу Жеваго

22 вересня, 2023
Новини
Ferrexpo повідомила про арешт часток у двох ГЗК через справу Жеваго

Дві дочірні компанії Групи Ferrexpo олігарха Костянтина Жеваго - "Єристівський ГЗК" і "Біланівський ГЗК" - отримали документи від Мін’юсту про накладення арешту на частки корпоративних прав у розмірі 50,3%, що належать швейцарській компанії Ferrexpo AG у кожному з підприємств.

Про це повідомила пресслужба Ferrexpo.

Арешт забороняє передачу часток у розмірі 50,3%, якими володіє Ferrexpo AG у "ЄГЗК" та "БГЗК", але іншим чином не впливає на право власності Ferrexpo AG на корпоративні права, включаючи її право користуватися правами голосу або отримувати дивіденди.

У Групі заявили, що можуть підтвердити, що не мають наміру та ніколи не мали наміру передавати зазначені вище частки.

"Зрозуміло, що арешт є частиною поточної серії судових процесів проти пана Костянтина Жеваго, які стосуються Банку "Фінанси і Кредит" і не пов’язані з Групою Ferrexpo. Арешт було застосовано як початковий етап процесу примусового стягнення заборгованості пана Жеваго перед Національним банком України за рішенням суду в сумі приблизно 44 мільйони доларів США", – додали в компанії.

У заяві компанії також сказано, що на підставі юридичної консультації з питань законодавства України, отриманої Ferrexpo, застосування арешту щодо часток у розмірі 50,3% у "ЄГЗК" та "БГЗК" є незаконним, оскільки суперечить законодавству України з низки підстав, зокрема через те, що частки у "ЄГЗК" та "БГЗК" відповідно до законодавства України повністю належать Групі Ferrexpo, а не будь-якій іншій особі. 

Наразі Група аналізує можливі правові та інші засоби правового захисту, які їй доступні, і висловила намір захищати свої права. 

"Якщо процес примусового звернення стягнення, відповідно до якого було накладено Арешт, не буде перервано, це може зрештою призвести до потенційного продажу часток, що становить 50,3% розміру статутного капіталу у кожній з дочірніх компаній, "ЄГЗК" та "БГЗК"", – зазначили в Групі.

Операційна діяльність Ferrexpo залишилася незмінною.

Коментарі
Додати коментар